Trwa ładowanie...
Mariusz Szymczuk
30-05-2016 16:55

PiS pociągnie Komisję Europejską przed Europejski Trybunał Sprawiedliwości za pozatraktatowe procedury wobec Polski?

- Proszę pamiętać, że procedura, którą w tej chwili wobec nas zastosowano, jest procedurą pozatraktatową, wymyśloną i można ją w każdej chwili zaskarżyć do ETS (Europejski Trybunał Sprawiedliwości). Jeśli pójdzie na ostro, to my to zrobimy - powiedział w wywiadzie dla tygodnika "Do Rzeczy"; prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wypowiedź Kaczyńskiego komentowali dla WP politycy. - UE porusza się poza prawem - oceniał Ryszard Czarnecki (PiS). Natomiast przedstawiciele opozycji mówili o "grze na czas" rządu w relacjach z KE.

d3e1yex
d3e1yex

- Unia Europejska porusza się poza prawem i dokonuje swoistej falandyzacji traktatów - mówi WP Ryszard Czarnecki, europoseł PiS. - To pohukiwanie, próby postraszenia przywódców Unii Europejskiej, że polski rząd jest w stanie sprawiać jeszcze większe kłopoty. To nie jest model dyplomacji XXI wieku - ocenił natomiast Jan Grabiec z PO.

Z kolei Witold Zembaczyński (Nowoczesna)
stwierdził, że takie działania "to gra na czas". - Polska nie może pozwolić sobie na obniżenie swojej pozycji negocjacyjnej. Taki plan prezesa nie wypali - mówił. - To jest ping pong wzajemnych szantaży i emocji. To są ewidentne gry na czas - oceniał Piotr Apel (Kukiz'15).

- Jesteśmy skłonni do kompromisu ws. TK; możemy pójść na bardzo daleko idące zmiany w stronę, która proponuje Komisja Wenecka - mówi były premier i dodaje, że PiS gotowy jest dopuścić do orzekania trzech sędziów TK wybranych przez poprzedni Sejm. Ich wybór unieważnili posłowie tej kadencji. Mogliby, wg szefa PiS, sukcesywnie zajmować miejsca zwalniane przez odchodzących sędziów.

d3e1yex
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3e1yex
Więcej tematów