Trwa ładowanie...
d3o7dyn

PiS o współpracy Polski i Węgier: nadzieja na lepszą przyszłość Europy

Spotkanie premiera Węgier Viktora Orbana z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, pokazało podobną ocenę sytuacji w Europie i na świecie - ocenili politycy PiS. Ich zdaniem, współpraca obu krajów jest "nadzieją na lepszą przyszłość całej Europy".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Węgier Viktor Orban podczas spotkania w Sejmie
Prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Węgier Viktor Orban podczas spotkania w Sejmie (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d3o7dyn

Po godz. 13. w Sejmie odbyło się spotkanie szefa węgierskiego rządu z prezesem PiS oraz marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim. W spotkaniu uczestniczyli również wicemarszałkowie Sejmu z PiS: Joachim Brudziński oraz Ryszard Terlecki.

Po spotkaniu Terlecki ocenił na Twitterze, że "współpraca Polski i Węgier, to nadzieja na lepszą przyszłość dla całej Europy".

Zdaniem rzeczniczki partii Beaty Mazurek, spotkanie w Sejmie z premierem Orbanem, było "bardzo dobre". "Podobna ocena sytuacji w Europie i na świecie. Ciekawe plany na przyszłość" - napisała Mazurek. "Dobra atmosfera i ciekawa rozmowa" - dodała rzeczniczka PiS.

Przed rozmowami w Sejmie, Brudziński stwierdził - również na Twitterze - że Kaczyński i Orban to "wojownicy prawdziwych wartości w Europie".

d3o7dyn

Rzecznik PiS o uchodźcach: Bezpieczeństwo Polaków jest dla premier najważniejsze. Chwała jej za to

Premier Orban spotkał się także z prezydentem Andrzejem Dudą, a później z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim.

Wcześniej szef węgierskiego rządu spotkał się z premier Beatą Szydło. Podczas rozmów zostały poruszone m.in. tematy związane z bezpieczeństwem, Unią Europejską, problemem migracji oraz Grupą Wyszehradzką.

d3o7dyn

Podziel się opinią

Share

d3o7dyn

d3o7dyn
Więcej tematów