Trwa ładowanie...
d5kaxvd

PiS o Mariuszu Kamińskim: Przyczynił się do zmniejszenia luki VAT z 27 do 12 proc.

Krzysztof Sobolewski (PiS) ocenił, że dzięki walce z wyłudzeniami VAT, rząd odzyskuje od przestępców miliony złotych. Podkreślił, że wyhamowanie działającego od lat procederu nie byłoby możliwe bez Mariusza Kamińskiego, szefa MSWiA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Kamiński, szef MSWiA oraz koordynator służb specjalnych.
Mariusz Kamiński, szef MSWiA oraz koordynator służb specjalnych. (East News)
d5kaxvd

Sejm debatował w czwartek wieczorem nad wnioskiem o odwołanie ministra Mariusza Kamińskiego. O dymisję wnioskowali posłowie Koalicji Obywatelskiej. Powodem były zeznania agenta Tomka ws. wilii Kwaśniewskich. Tomasz Kaczmarek opowiadając o swojej pracy w CBA oskarżył byłego szefa agencji o wywieranie nacisków. Wniosek został odrzucony.

O tę kwestię pytany był w radiowej Jedynce szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. - To jest kolejny przykład tego, kiedy osobę tak krystaliczną jak Mariusz Kamiński próbują odsądzić od czci i wiary - ocenił.

d5kaxvd

Polityk PiS zaznaczył, że gdyby nie zaangażowanie i profesjonalizm szefa MSWiA, zmniejszenie luki VAT-owskiej nie byłoby możliwe. Sobolewski przypomniał, że zdaniem ministerstwa finansów, wyłudzenia zmniejszono w ostatnim czasie z 27 proc. do 12 proc., natomiast według statystyk Komisji Europejskiej - aż do 9 proc.

- Na podanie tych danych sala w części opozycyjnej zareagowała, że to nieprawda - relacjonował czwartkowe wydarzenia w Sejmie Sobolewski. Ocenił, że konkurenci PiS podważają już nie tylko finansowe analizy rządu w Warszawie, ale nawet zbieżne z nimi wyliczenia Komisji Europejskiej.

Zobacz też: Kosiniak-Kamysz apeluje do Tuska ws. debaty z Kidawą-Błońską

- To, że dzisiaj polskie służby specjalne stają się coraz bardziej profesjonalne, dorównują najlepszym służbom zachodnim, jest wielką zasługą ministra Mariusza Kamińskiego – podkreślał z kolei w czwartek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. Krytykował także postulat Platformy Obywatelskiej, która od lat apeluje o likwidację Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

d5kaxvd

Źródło: Polskie Radio

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d5kaxvd

Podziel się opinią

Share
d5kaxvd
d5kaxvd
Więcej tematów