Trwa ładowanie...
d192wt4
d192wt4
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
ukraina

Piranie w jeziorku na Ukrainie

W jeziorku Kasjanka we wsi Bieriezanowka pod Dniepropietrowskiem na Ukrainie zagnieździły się piranie. Pierwsi spostrzegli to miejscowi wędkarze, którzy wyłowili nieznane im rybki. Zaskoczonym mężczyznom, małe, ale drapieżne rybki poobgryzały palce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d192wt4

Mieszkańcy Bieriezanowki już przed kilkoma tygodniami zauważyli, że coś z ich jeziorkiem nie tak. Najpierw przestały kumkać żaby, potem przestały brać ryby. Zaobserwowano też masową migrację piżmaków. Wszystko się wyjaśniło po połowach.

Ichtiolog z Dniepropietrowska Nikołaj Jeruch ustalił, że to najbardziej drapieżna odmiana piranii. Przygotowywana jest ekspedycja specjalistów, którzy mają ustalić, jak liczna jest populacja drapieżnych ryb w jeziorze, i próbować ustalić, skąd się w nim wzięły.

Fachowcy przypuszczają, że to jakiś "miłośnik" egzotyki wypuścił do jeziora ryby, które mu się znudziły.

d192wt4

Podziel się opinią

Share

d192wt4

d192wt4
Więcej tematów