Trwa ładowanie...
dl6r50o

Piraci żądają 15 mln USD za zwolnienie supertankowca

Piętnastu milionów dolarów żądają obecnie somalijscy piraci za zwolnienie uprowadzonego dziewięć dni temu saudyjskiego supertankowca "Sirius Star" - podała agencja Reutera, powołując się na informację bojówek islamskich w Somalii.
Share
dl6r50o

Do tej pory niezależne źródła twierdziły, że piraci domagali się co najmniej 25 mln USD okupu za zwolnienie jednostki, w której zbiornikach znajduje się 2 mln baryłek ropy wartej 100 mln dolarów. Na pokładzie jednostki jest 25 osób: dwóch Brytyjczyków, dwóch Polaków (kapitan i oficer techniczny), Chorwat, Saudyjczyk i 19 Filipińczyków.

Cytowany przez agencję Reutera Abdirahim Isse Adow - rzecznik somalijskich islamistów, kontrolujących rejon Harardere, na wodach w pobliżu którego znajduje się obecnie jednostka - zakomunikował jednak w poniedziałek, że piraci zgodzili się na mniejszy okup.

- Pośrednicy zaoferowali okup w wysokości 15 mln dolarów za zwolnienie statku. Ta suma wchodzi obecnie w grę - powiedział Adow.

W czasie weekendu piraci ostrzegli, iż odpowiedzą na jakąkolwiek próbę interwencji wojskowej, podjętą w celu uwolnienia jednostki. Na pokład "Sirius Star" wysłali dodatkowych uzbrojonych ludzi.

dl6r50o

Podziel się opinią

Share
dl6r50o
dl6r50o
Więcej tematów