Trwa ładowanie...
d3wet29
agencja wywiadu

Piotr Krawczyk powołany na szefa Agencji Wywiadu

Piotr Krawczyk został nowym szefem Agencji Wywiadu. Dotychczas tylko pełnił obowiązki szefa AW. O decyzji premier Beaty Szydło poinformował w czwartek rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Małecki i Piotr Krawczyk
Grzegorz Małecki i Piotr Krawczyk (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d3wet29

Jak podał Żaryn, Piotr Krawczyk uzyskał pozytywną opinię prezydenta, kolegium ds. służb specjalnych oraz komisji ds. służb specjalnych. Dotychczas był p.o. szefa Agencji Wywiadu, po tym jak we wrześniu ze stanowiska zrezygnował płk. Grzegorz Małecki.

Został powołany na p.o. szefa Agencji Wywiadu 7 października 2016 roku, po tym jak z funkcji po 10 miesiącach zrezygnował płk. Grzegorz Małecki. Wtedy „Rzeczpospolita” pisała, że przyczyną rezygnacji mógł być brak porozumienia i konflikt z zastępcą, czyli właśnie Piotrem Krawczykiem.

Nowy szef AW ukończył stosunki międzynarodowe na UW. Jest doświadczonym dyplomatą, analitykiem oraz specjalistą ds. bezpieczeństwa. Brał udział w misjach dyplomatycznych w Afganistanie, był chargé d’affaires Ambasady RP w Ankarze, tłumaczem Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku oraz doradcą politycznym dowódcy Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. A 8 grudnia 2015 roku Beata Szydło powołała go na stanowisko zastępcy szefa AW.

d3wet29

Podziel się opinią

Share

d3wet29

d3wet29
Więcej tematów