Trwa ładowanie...

Piotr Krawczyk powołany na szefa Agencji Wywiadu

Piotr Krawczyk został nowym szefem Agencji Wywiadu. Dotychczas tylko pełnił obowiązki szefa AW. O decyzji premier Beaty Szydło poinformował w czwartek rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Share
Piotr Krawczyk powołany na szefa Agencji Wywiadu
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d3unsct

Jak podał Żaryn, Piotr Krawczyk uzyskał pozytywną opinię prezydenta, kolegium ds. służb specjalnych oraz komisji ds. służb specjalnych. Dotychczas był p.o. szefa Agencji Wywiadu, po tym jak we wrześniu ze stanowiska zrezygnował płk. Grzegorz Małecki.

Został powołany na p.o. szefa Agencji Wywiadu 7 października 2016 roku, po tym jak z funkcji po 10 miesiącach zrezygnował płk. Grzegorz Małecki. Wtedy „Rzeczpospolita” pisała, że przyczyną rezygnacji mógł być brak porozumienia i konflikt z zastępcą, czyli właśnie Piotrem Krawczykiem.

Nowy szef AW ukończył stosunki międzynarodowe na UW. Jest doświadczonym dyplomatą, analitykiem oraz specjalistą ds. bezpieczeństwa. Brał udział w misjach dyplomatycznych w Afganistanie, był chargé d’affaires Ambasady RP w Ankarze, tłumaczem Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku oraz doradcą politycznym dowódcy Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. A 8 grudnia 2015 roku Beata Szydło powołała go na stanowisko zastępcy szefa AW.

d3unsct

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3unsct
d3unsct
Więcej tematów