Trwa ładowanie...

Piotr Kaczkowski po 57 latach odchodzi z Trójki. Polskie Radio traci kolejną legendę

Piotr Kaczkowski pożegnał się ze słuchaczami. Z Trójką związany był ponad pół wieku, dokładnie 57 lat. Jak napisał, ta decyzja dojrzewała w nim od dawna.
Share
Polskie Radio opuszczają kolejni prezenterzy. Ze słuchaczami pożegnał się Piotr Kaczkowski, prezenter Trójki
Polskie Radio opuszczają kolejni prezenterzy. Ze słuchaczami pożegnał się Piotr Kaczkowski, prezenter Trójki Źródło: Getty Images
d1r44f4

Piotr Kaczkowski podsumował pracę w Trójce. Polskie Radio to było 57 lat jego życia

"Dzień dobry Domku. Te słowa przez pół wieku towarzyszyły mi na progu Myśliwieckiej 3/5/7. Marzyłem, że tak będzie zawsze" - napisał Piotr Kaczkowski, podsumowując pracę w radiowej Trójce.

Jak podkreślił, od dłuższego już czasu praca w Polskim Radiu sprawiała mu coraz większą trudność. Nie wykluczał odejścia z Trójki. "Niestety, od szeregu lat, dzień po dniu, coraz bardziej [słowa - przyp. red.] blakły i więzły mi w gardle. Decyzja dojrzewała więc we mnie od dawna" - przekazał słuchaczom radiowiec Piotr Kaczkowski.

d1r44f4

Jednocześnie prezenter Trójki podziękował im za wspólnie spędzone lata. "Dziś chciałbym Państwu podziękować za lata wsparcia, wspólnych wzruszeń, dzielenia się muzyką i słowem" - napisał Kaczkowski.

Piotr Kaczkowski, jedna z największych legend radiowej Trójki, odchodzi z Polskiego Radia

Piotr Kaczkowski zdecydował się na odejście z Trójki po aferze Kazika. "Miałem piękne życie radiowe. Mam nadzieję, że jeszcze wróci. W Trójce kierowanej z miłością i szacunkiem do kompetentnych ludzi" - napisał Piotr Kaczkowski, żegnając się ze słuchaczami.

Piotr Kaczkowski. 57 lat w Trójce

Piotr Kaczkowski pochodzi z Krakowa. Urodził się rok po II wojnie światowej, 14 lutego 1946 roku. Jego rodzina przeniosła się jednak do Warszawy. W stolicy późniejszy prezenter Trójki kończył już podstawówkę, szkołę muzyczną i liceum w Warszawie, a później studiował lingwistykę stosowaną w Wyższej Szkole Języków Obcych w Warszawie.

d1r44f4

Jako nastolatek, w 1962 roku, Kaczkowski związał się z Klubem Przyjaciół Piosenki, działającym przy "Rozgłośni Harcerskiej”. Rok później (w roku 1963) Piotr Kaczkowski rozpoczął współpracę z Programem Trzecim Polskiego Radia.

Wybory 2020. Jarosław Gowin komentuje zgrzyt ze Zbigniewem Ziobrą. Padły 2 możliwe terminy głosowania

d1r44f4

Podziel się opinią

Share
d1r44f4
d1r44f4
Więcej tematów