Trwa ładowanie...

Piotr Kaczkowski po 57 latach odchodzi z Trójki. Polskie Radio traci kolejną legendę

Piotr Kaczkowski pożegnał się ze słuchaczami. Z Trójką związany był ponad pół wieku, dokładnie 57 lat. Jak napisał, ta decyzja dojrzewała w nim od dawna.

Share
Piotr Kaczkowski po 57 latach odchodzi z Trójki. Polskie Radio traci kolejną legendęŹródło: Getty Images
d3daaxm

Piotr Kaczkowski podsumował pracę w Trójce. Polskie Radio to było 57 lat jego życia

"Dzień dobry Domku. Te słowa przez pół wieku towarzyszyły mi na progu Myśliwieckiej 3/5/7. Marzyłem, że tak będzie zawsze" - napisał Piotr Kaczkowski, podsumowując pracę w radiowej Trójce.

Jak podkreślił, od dłuższego już czasu praca w Polskim Radiu sprawiała mu coraz większą trudność. Nie wykluczał odejścia z Trójki. "Niestety, od szeregu lat, dzień po dniu, coraz bardziej [słowa - przyp. red.] blakły i więzły mi w gardle. Decyzja dojrzewała więc we mnie od dawna" - przekazał słuchaczom radiowiec Piotr Kaczkowski.

Jednocześnie prezenter Trójki podziękował im za wspólnie spędzone lata. "Dziś chciałbym Państwu podziękować za lata wsparcia, wspólnych wzruszeń, dzielenia się muzyką i słowem" - napisał Kaczkowski.

d3daaxm

Piotr Kaczkowski, jedna z największych legend radiowej Trójki, odchodzi z Polskiego Radia

Piotr Kaczkowski zdecydował się na odejście z Trójki po aferze Kazika. "Miałem piękne życie radiowe. Mam nadzieję, że jeszcze wróci. W Trójce kierowanej z miłością i szacunkiem do kompetentnych ludzi" - napisał Piotr Kaczkowski, żegnając się ze słuchaczami.

Piotr Kaczkowski. 57 lat w Trójce

Piotr Kaczkowski pochodzi z Krakowa. Urodził się rok po II wojnie światowej, 14 lutego 1946 roku. Jego rodzina przeniosła się jednak do Warszawy. W stolicy późniejszy prezenter Trójki kończył już podstawówkę, szkołę muzyczną i liceum w Warszawie, a później studiował lingwistykę stosowaną w Wyższej Szkole Języków Obcych w Warszawie.

Jako nastolatek, w 1962 roku, Kaczkowski związał się z Klubem Przyjaciół Piosenki, działającym przy "Rozgłośni Harcerskiej”. Rok później (w roku 1963) Piotr Kaczkowski rozpoczął współpracę z Programem Trzecim Polskiego Radia.

Wybory 2020. Jarosław Gowin komentuje zgrzyt ze Zbigniewem Ziobrą. Padły 2 możliwe terminy głosowania

d3daaxm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3daaxm
d3daaxm
Więcej tematów