Trwa ładowanie...
d3339jz

Piotr Duda żyje w luksusie? "Solidarność" pokazała jego mieszkanie służbowe

"Newsweek" zarzucił szefowi Piotrowi Dudzie, że żyje on i wypoczywa w luksusowych warunkach. W odpowiedzi przedstawiciele "Solidarności" pokazali TVN24, jak wygląda mieszkanie służbowe Piotra Dudy w Gdańsku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Duda
Piotr Duda (PAP, Fot: Adam Warżawa)
d3339jz

Jak przekonują przedstawiciele "Solidarności", luksusowo wcale nie jest. W mieszkaniu są dwa pokoje, łazienka oraz mała kuchnia z lodówką. Nieruchomość ma powierzchnię około 50 metrów kwadratowych. Jak wyjaśnia rzecznik związku Marek Lewandowski, szef "Solidarności" gotuje i sprząta sam.

- To zwykłe, skromne mieszkanie, można powiedzieć, że kawalerka - dodaje.

Lewandowski zaznaczył, że w czasie nieobecności Piotra Dudy, z mieszkania mogą korzystać inni pracownicy związku. - Wybraliśmy ten sposób, zamiast lokować pracowników w hotelach, ze względu na niższy koszt utrzymania - wyjaśnił.

d3339jz

Piotr Duda korzystał z luksusowego apartamentu?

"Newsweek" ujawnił wydruki z pobytu szefa NSZZ "Solidarność" w Kołobrzegu, w luksusowym apartamencie, w uzdrowisku "Bałtyk". Tygodnik podaje, że noc kosztuje tam 1,3 tys. zł. Powołując się na pracowników "Bałtyku", periodyk twierdzi, że Duda korzysta z apartamentu za darmo albo płaci 85 zł, czyli tyle, ile za nocleg służbowy. "Bałtykiem" zarządza gdańska spółka Dekom, należąca do NSZZ "Solidarność". Tygodnik przedstawił wydruk z datami pobytów Dudy od czerwca 2012 r. do maja 2015 r.

Na specjalnej konferencji Piotr Duda pokazał dokumenty świadczące o tym, że w terminach, w których według tygodnika miał mieszkać w luksusowym hotelu w Kołobrzegu, przebywał gdzie indziej. Zapowiedział, że sprawa trafi do sądu.

d3339jz

Podziel się opinią

Share
d3339jz
d3339jz
Więcej tematów