Trwa ładowanie...
d448x78
Piotr Apel z Kukiz'15: tryb pracy PiS jest ciut niedemokratyczny

Piotr Apel z Kukiz'15: tryb pracy PiS jest ciut niedemokratyczny

Głosowałem za nowelizacją ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, bo trzeba było naprawić to, co zepsuła Platforma Obywatelska. Nie wyobrażam sobie, żeby o sprawach związanych z konstytucją decydowali sędziowie, którzy zgodzili się na to, żeby wybrać ich w trybie "na przyszłość" - powiedział w programie #dziejesienazywo Piotr Apel Ruchu Kukiz'15. Z kolei szybki tryb pracy przyjęty przez PiS w Sejmie nazwał "morderczym". - Dostaliśmy poprawki senackie do ustawy o zmianach w działach administracji trzy minuty przed głosowaniem. To ciut niedemokratyczny system - zauważył.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d448x78

Apel zaprzeczył, aby w zamian za poparcie noweli o TK jego klub otrzymał obietnicę wprowadzenia swojego sędziego. Poseł wyjaśnił, że takich rozmów nie było, ale ma nadzieję, że PiS da PO i Kukiz'15 po jednym miejscu do obsadzenia.

Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej zaznaczył, że władza sądownicza zawsze była niezależna od polityków. - Widać PiS uznał, że potrzebuje Trybunału Konstytucyjnego, aby przeprowadzić ważne dla nich ustawy, nie bacząc na konsekwencje i koszty demokratyczne - powiedział Kierwiński.

d448x78

Podziel się opinią

Share

d448x78

d448x78
Więcej tematów