Trwa ładowanie...
d1b2tly

Piloci i pasażerowie CASY nie zdążyli nawet krzyknąć

Lotnicy, którzy w styczniu zginęli w katastrofie samolotu CASA, nie zdążyli nawet krzyknąć. Nie mieli świadomości, że za chwilę stracą życie - twierdzi "Super Express", który dotarł do wstępnych ustaleń Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Share
d1b2tly

Galeria

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/gid,9593054,kat,32834,galeriazdjecie.html )[

]( http://wiadomosci.wp.pl/gid,9593054,kat,32834,galeriazdjecie.html )
Katastrofa samolotu wojskowego Casa

Galeria

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/gid,9668721,kat,32834,galeriazdjecie.html )[

]( http://wiadomosci.wp.pl/gid,9668721,kat,32834,galeriazdjecie.html )
Pożegnanie ofiar katastrofy samolotu CASA

Zapisy czarnej skrzynki nie pozostawiają wątpliwości: ofiary wypadku do samego końca zachowywały się spokojnie. Wszystko wydarzyło się tak szybko, że lotnicy nie zdążyli nawet krzyknąć.

d1b2tly

Komisja ustaliła, że w momencie zderzenia z nasypem kolejowym odłamał się ogon samolotu. Przez powstałą wyrwę w kadłubie wypadły zmasakrowane ciała siedmiu pasażerów, którzy siedzieli w tylnej części maszyny. Ciała członków załogi i pozostałych oficerów spaliły się w przedniej części samolotu. Pasażerów cisnęła tam zabójcza siła, gdy mknący z prędkością 200 km/h samolot uderzył w ziemię - czytamy w "Super Expressie".

Z ustaleń komisji wynika, że pilot CASY, podchodząc do lądowania, złamał ustalone w przepisach procedury.

Oficjalny raport dotyczący przyczyn katastrofy, w której zginęło 20 lotników, może zostać przedstawiony już na przełomie marca i kwietnia, twierdzi rzecznik Dowództwa Sił Powietrznych ppłk Wiesław Grzegorzewski. (PAP)

d1b2tly

Podziel się opinią

Share
d1b2tly
d1b2tly
Więcej tematów