22-08-2000 23:38

Piłka nożna: Finał Pucharu Intertoto

d3zxkh5
d3zxkh5

Pasjonujący mecz obejrzało ponad 21 tys. kibiców na stadionie w Petersburgu. Gdy w 31 minucie Gienadij Popovicz strzelił pierwszą bramkę dla gospodarzy cały stadion oszalał ze szczęścia. W 65 minucie było już 2:0 dla Zenitu. Bardzo ładną akcję całego zespołu wykończył ponownie Popovicz.
Nikt z piłkarzy z Petersburga jak i kibiców obecnych na stadionie nie dopuszczał myśli, że Zenit może przegrać ten dwumecz.
Od 70 minuty zaczął się prawdziwy horror. Drużyna gospodarzy raz po raz marnowała znakomite sytuacje, a rozluźnienie w szeregach obronnych perfekcyjnie wykorzystali piłkarze Celty. Najpierw Walery Karpin w 84 minucie strzelił kontaktową bramkę, a na sekundy przed zakończeniem meczu Benni McCarthy przesądził o awansie Celty do Pucharu UEFA.
Tylko 12 tysięcy kibiców - co na warunki Niemieckie jest liczbą znikomą - przybyło na spotkanie VFB z drużyną Auxerre. Wynikało to z faktu, że piłkarze ze Stuttgartu przesądzili już losy dwumeczu w pierwszym spotkaniu, pokonując drużynę francuzką na jej terenie 2:0. Gospodarze dość spokojnie podeszli do tego meczu i to mogło skończyć się dla nich fatalnie. W 34 minucie bramkę dla gości zdobył Olivier Kapo. Do przerwy prowadzili więc Francuzi. Tuż po przerwie drużyna Auxerre, w której występuje Tomasz Kłos, rzuciła się do odrabiania start z pierwszego meczu. Jednak Krasimir Bałakow po raz kolejny potwierdził swoją wysoką formę zdobywając piękną bramkę z rzutu wolnego i zapewniając swojej drużynie awans do dalszych gier.
Bardzo emocjonująco było również w Udine, gdzie miejscowa drużyna pokonała po dogrywce Sigmę Ołomuniec 4:2. W 42 minucie bramkę dla gości zdobył Pavel Hapal. Końcówka drugiej połowy była niezmiernie emocjonująca. Gospodarze dwa razy doprowadzali stan meczu do remisu, najpierw w 86, potem w 90 minucie. Dogrywka to już koncertowa gra Udinese. Choć grali w sołabieniu (boisko opuścił w 90 minucie za czerwoną kartkę * Roberto Muzzi). Piłka jeszcze dwa razy lądowała w bramce Sigmy, ku ogromnej uciesze kibiców i piłkarzy z Udine.
_Łukasz Stachera_
Wyniki Finału Pucharu Intertoto:
*
Sankt Petersburg - Celta Vigo 2:2 (Popovicz 31, 65 – Karpin 84, McCarthy 90)
Pierwszy mecz: 1:2 Awans: Celta
VFB Stuttgart - Auxerre 1:1 (Bałakow 61 - Kabo 34)
Pierwszy mecz: 2:0 Awans: VFB Stuttgart
Udinesse - Sigma Ołomuniec 4:2 po dogrywce (Muzzi 85, Berttoto 90, Sosa 103, Margiotta 119 - Hapal 42, Kobylik 86)
Pierwszy mecz: 2:2 Awans:Udinese