Trwa ładowanie...
d41s24f

Pijany sędzia spowodował kolizję i uciekł. Jego przełożony wyciągnął konsekwencje

Sędzia Sądu Okręgowego w Suwałkach Waldemar M. został odsunięty od wykonywania obowiązków w trybie natychmiastowym. Złożył też rezygnację z funkcji przewodniczącego Wydziału Karnego suwalskiego SO. O sprawie został też powiadomiony minister Zbigniew Ziobro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W stosunku do sędziego postępowanie prowadzi też Prokuratura Regionalna
W stosunku do sędziego postępowanie prowadzi też Prokuratura Regionalna (PAP/EPA, Fot: Adam Warżawa)
d41s24f

Do kolizji doszło w piątek. Kierowcy ustalili, że zjadą wyjaśnić sprawę na pobocze, ale jeden z nich zmienił zdanie i zaczął uciekać. Chwilę później został zatrzymany przez policję. Początkowo mężczyzna nie chciał poddać się badaniu trzeźwości, zasłaniając się immunitetem. Po przybyciu na miejsce prokuratora okazało się, że sędzia miał 1,8 promila alkoholu w organizmie.

W poniedziałek, na stronie Sądu Okręgowego w Suwałkach, pojawił się komunikat Prezesa SO Jacka Sowula, który zdecydował o podjęciu konsekwencji w stosunku do sędziego. Waldemar M. został natychmiastowo odsunięty od prowadzenia czynności służbowych, do czasu rozpatrzenia sprawy przez Sąd Dyscyplinarny. Przerwa ma trwać maksymalnie miesiąc.

Dodatkowo, sędzia złożył rezygnację z funkcji Przewodniczącego Wydziału Karnego Sądu Okręgowego w Suwałkach. O sprawie zostali powiadomieni Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, Prezes Sądu Apelacyjnego w Białymstoku Piotr Niedzielak i Sąd Dyscyplinarny. W stosunku do Waldemara M. prowadzone jest też odrębne śledztwo, którym zajmuje się białostocka Prokuratura Regionalna.

d41s24f

Zobacz także: Wassermann o Smoleńsku: "Mam żal do środowiska prawniczego"

Źródło: suwalki.so.gov.pl

d41s24f

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d41s24f

d41s24f
d41s24f
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów