Trwa ładowanie...
d5j48go

Pijany proboszcz za kierownicą. Został odsunięty od obowiązków w parafii

Skandal w parafii w Jarząbkowie. Najpierw ksiądz prowadził samochód po alkoholu, teraz został wysłany na "przymusową" emeryturę. Taką decyzję podjęły władze kościoła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mundurowi odebrali księdzu prawo jazdy
Mundurowi odebrali księdzu prawo jazdy (Pixabay.com)
d5j48go

Duchowny został zatrzymany przez drogówkę w niedzielę. Miał niemal 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak podawały lokalne media, 71-latek chwilę wcześniej skończył odprawiać nabożeństwo i jechał na następne spotkanie z wiernymi.

Mundurowi odebrali księdzu prawo jazdy, ale go nie zatrzymali. Duchowny za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet dwóch lat więzienia. Auto odebrał znajomy 71-latka.

To jednak nie koniec problemów duchownego. W czwartek Prymas Polski, metropolita gnieźnieński abp Wojciech Polak odbył rozmowę z proboszczem z Jarząbkowa. Taką informację podał kanclerz i rzecznik prasowy Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie ks. Zbigniew Przybylski.

d5j48go

- Dotychczasowy proboszcz z dniem 25 marca br., czyli od najbliżej niedzieli, zostaje zwolniony z obowiązków administratora parafii w Jarząbkowie i przeniesiony w stan spoczynku. Na emeryturze zamieszka on w domu księży seniorów w Gnieźnie i podejmie niezbędną terapię odwykową od alkoholu. Po zakończeniu leczenia stawi się u księdza prymasa i poinformuje go o rezultatach terapii - cytuje ks. Przybylskiego polsatnews.pl, powołując się na PAP.

Rzecznik dodał również, że "w ostatnich miesiącach dochodziły do kurii niepokojące sygnały, mogące świadczyć o tym, że kapłan nadużywa alkoholu". Gdy księża chcieli podjąć interwencję w parafii w Jarząbkowie, najczęściej natrafiali na zamkniętą plebanię. Co więcej, proboszcz nagminnie nie odbierał telefonów. Kapłan tłumaczył się, że to z powodu choroby.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Scheuring-Wielgus ostro o biskupach

Źródło: polsatnews.pl

d5j48go

Podziel się opinią

Share
d5j48go
d5j48go
Więcej tematów