Trwa ładowanie...
d1367mq

Pij z klasą, czyli gentleman na imprezie

Są imprezy, na których nie musisz się pilnować. W gronie starych znajomych możesz przecież pozwolić sobie na zupełny luz. Na innych natomiast bardzo ważne jest to, jak wypadniesz. Poznaj kilka zasad, dzięki którym odnajdziesz się w każdej sytuacji.
Share
Pij z klasą, czyli gentleman na imprezie
d1367mq

Dostosuj zachowanie do okoliczności

Zależnie od środowiska, w którym się obracamy, lokalu, do jakiego idziemy, i wielu innych czynników zmienia się charakter imprezy, a każda z nich wymaga od nas nieco innego zachowania. Główny bohater serialu "Californication" raczej nie zyskałby szacunku znajomych i poważania kobiet, zamawiając "martini wstrząśnięte niemieszane". Z kolei jego liberalne nawyki z pewnością przysporzyłyby wielu wrogów komuś, kto wybrał się na zakrapiane alkoholem spotkanie biznesowe czy pierwszą randkę. Dlatego warto pamiętać, że nie ma jednego kodeksu zachowania na imprezie – o kilku regułach warto jednak pamiętać bez względu na okoliczności.

Wcześnie zacznij przygotowania

d1367mq

Po pierwsze odpowiednio się przygotuj. Oczywiście wiele imprez wymaga choćby nienagannego ubioru, zawsze warto też pamiętać o przygotowaniu gotówki i o innych tego typu szczegółach, ale chodzi też o nastawienie się na bezpieczne picie alkoholu. To oznacza, że przed wyjściem trzeba zjeść odpowiednio duży posiłek, który sprawi, że będziemy zdecydowanie bardziej odporni na jego działanie. Warto też od razu określić swoje granice, aby nie zacząć przesadzać, kiedy znajdziemy się w stanie upojenia. Jeśli na przykład źle czujesz się po czerwonym winie, z pewnością uda Ci się go uniknąć, wystarczy odrobina stanowczości i samokontroli.

Grunt to umiar

Tutaj pojawia się kolejny problem - nigdy nie pij bez opamiętania. Nie tylko bardzo często jest to źle postrzegane, ale też może przysporzyć Ci problemów, zwłaszcza następnego dnia. Gentleman potrafi zachować odpowiednie tempo picia i bardziej interesuje się swoimi rozmówcami niż stojącym przed nim drinkiem. Z pewnością sam wiele razy krzywo patrzyłeś na tych, którzy nie stosowali się do tej zasady.

Oczywiście jest też kilka metod, aby zdusić kaca w zarodku i zachować klasę także następnego dnia. Oprócz wspomnianego wcześniej posiłku warto sięgać po przekąski też w trakcie picia, podobnie jak po wodę mineralną (alkohol zaburza gospodarkę wodną organizmu).

A na zakończenie imprezy najlepiej sięgnąć po produkt taki jak np. Alcovit Med, którego działanie polega na zdolności selektywnego wiązania cząsteczek alkoholu i usuwania ich z organizmu.

d1367mq

Podziel się opinią

Share
d1367mq
d1367mq
Więcej tematów