Trwa ładowanie...

Pierwszy przebiśnieg w tym roku. Zwiastuje wiosnę

Synoptycy zapowiadają przedwiośnie, a ich słowa potwierdza przyroda. Pierwsze śnieżyczki przebiśniegi, które zwykle zwiastują nadejście wiosny, zakwitły w Bieszczadach. To nie jedyne rośliny wieszczące żegnanie zimy.
Share
Śnieżyczka przebiśnieg podlega w Polsce częściowej ochronie
Śnieżyczka przebiśnieg podlega w Polsce częściowej ochronie Źródło: Facebook.com/Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe
d15opds

Odnaleziona śnieżyczka jest najprawdopodobniej pierwszą w Bieszczadach - mówi Kazimierz Nóżka z Nadleśnictwa Baligród. Leśnicy opublikowali zdjęcia i nagrania z symbolem wiosny.

Śnieżyczka przebiśnieg (Galanthus nivalis) występuje przede wszystkim na południu Polski: w górach, na wyżynach i na Dolnym Śląsku. Mniej liczne stanowiska można spotkać w Wielkopolsce i na Polesiu - wyjaśnia Polsat News.

d15opds

Okazuje się, że przebiśniegi zakwitły również w Olsztynie, o czym poinformowała internautka w odpowiedzi na nagranie bieszczadzkich leśników.

Sprawdź prognozę dla swojego regionu w serwisie Pogoda WP

Przyrodnicy z Bieszczad znaleźli jeszcze jeden znak wiosny. Nad Solinką w Polankach napotkali również kwiaty lepiężnika - rośliny z rodziny astrowatych.

Syoptycy zapowiadają, że przed nami ciepły weekend z temperaturami ponad 13 st. C na południu Polski. Z prognoz długoterminowych wynika, że także kolejne tygodnie będą wiosenne w większości regionów.

d15opds

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d15opds

Podziel się opinią

Share
d15opds
d15opds
Więcej tematów