ycipk-1zc4zj

Pierwszy przebiśnieg w tym roku. Zwiastuje wiosnę

Synoptycy zapowiadają przedwiośnie, a ich słowa potwierdza przyroda. Pierwsze śnieżyczki przebiśniegi, które zwykle zwiastują nadejście wiosny, zakwitły w Bieszczadach. To nie jedyne rośliny wieszczące żegnanie zimy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śnieżyczka przebiśnieg podlega w Polsce częściowej ochronie
Śnieżyczka przebiśnieg podlega w Polsce częściowej ochronie (Facebook.com/Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe)
ycipk-1zc4zj

Odnaleziona śnieżyczka jest najprawdopodobniej pierwszą w Bieszczadach - mówi Kazimierz Nóżka z Nadleśnictwa Baligród. Leśnicy opublikowali zdjęcia i nagrania z symbolem wiosny.

Śnieżyczka przebiśnieg (Galanthus nivalis) występuje przede wszystkim na południu Polski: w górach, na wyżynach i na Dolnym Śląsku. Mniej liczne stanowiska można spotkać w Wielkopolsce i na Polesiu - wyjaśnia Polsat News.

ycipk-1zc4zj

Okazuje się, że przebiśniegi zakwitły również w Olsztynie, o czym poinformowała internautka w odpowiedzi na nagranie bieszczadzkich leśników.

Sprawdź prognozę dla swojego regionu w serwisie Pogoda WP

Przyrodnicy z Bieszczad znaleźli jeszcze jeden znak wiosny. Nad Solinką w Polankach napotkali również kwiaty lepiężnika - rośliny z rodziny astrowatych.

ycipk-1zc4zj

Syoptycy zapowiadają, że przed nami ciepły weekend z temperaturami ponad 13 st. C na południu Polski. Z prognoz długoterminowych wynika, że także kolejne tygodnie będą wiosenne w większości regionów.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-1zc4zj
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1zc4zj

ycipk-1zc4zj
ycipk-1zc4zj