Trwa ładowanie...

Pierwszy obrotowy wieżowiec powstanie w Dubaju

Można już rezerwować apartamenty w pierwszym na świecie obrotowym wieżowcu. Budynek, w którym każde piętro będzie wyposażone we własny mechanizm obrotowy, powstanie w Dubaju. Zmieniający swój kształt wieżowiec zaprojektował włoski architekt David Fisher, który ogłosił początek realizacji swojego dzieła.

Pierwszy obrotowy wieżowiec powstanie w DubajuŹródło: AP
d13920i
d13920i

Obrotowy wieżowiec w Dubaju będzie miał 80 pięter i 420 metrów wysokości. Apartamenty będą miały powierzchnię od 124 do 1200 metrów kwadratowych. Jeśli ktoś zdecyduje się na kupno całego piętra będzie mógł głosem wydawać polecenia obrotu, aby - na przykład - uzyskać pożądany widok z okna.

Kolejny obrotowy wieżowiec ma powstać w Moskwie. Jego projekt - jak ujawnił Fisher - jest już w zaawansowanej fazie. Będzie nieco niższy niż ten w Dubaju - ma mieć 70 pięter i 400 metrów wysokości. Jego ukończenie planowane jest w 2010 roku.

David Fisher zapowiada także dalsze realizacje - chce, by trzeci obrotowy wieżowiec powstał w Nowym Jorku. Zainteresowanie projektem architekta wyraziły także Kanada, Niemcy, Włochy, Szwajcaria i Korea Południowa.

d13920i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13920i
Więcej tematów