Trwa ładowanie...

Pierwszy dzień szkoły. Jak bezpiecznie dojechać do szkoły? Minister i GIS apelują do uczniów

Pierwszy dzień szkoły. 1 września zainaugurowano nowy rok szkolny. Uczniowie wrócili do szkół. Jak bezpiecznie dojechać do szkoły. Ministerstwo i GIS przypominają o wytycznych.

Share
Pierwszy dzień szkoły. Jak bezpiecznie dojechać do szkoły?
Pierwszy dzień szkoły. Jak bezpiecznie dojechać do szkoły?Źródło: pixabay.com
d1fdm75

Pierwszy dzień szkoły. Jak bezpiecznie dojechać do szkoły?

Ministerstwo edukacji w porozumieniu z Głównym Inspektorem Sanitarnym wprowadziło wiele reguł, które mają sprawić, że powrót dzieci do szkół będzie bezpieczny. O ile w placówkach oświatowych uczniowie nie mają obowiązku zasłaniania ust i nosa, o tyle w drodze do szkół muszą zasłaniać twarz jeśli dojeżdżają komunikacją miejską.

O tych wytycznych przypomniał Główny Inspektor Sanitarny oraz minister edukacji. W liście podkreślili m.in., że zarówno uczniowie korzystający z komunikacji publicznej, jak i szkolnych autobusów są zobowiązani do zasłaniania nosa i ust.

Pierwszy dzień szkoły. Apel ministerstwa i GIS

- O bezpieczeństwo dzieci i młodzieży musimy zadbać także w drodze do i ze szkoły. Uczniowie, którzy korzystają z transportu publicznego, są zobowiązani do zasłaniania nosa i ust. Te same zasady bezpieczeństwa obowiązują także w przypadku dowozu dzieci do szkół organizowanego przez wiele gmin na terenie całego kraju - zaznaczyli ministrowie Dariusz Piontkowski, Andrzej Adamczyk oraz Jarosław Pinkas w liście skierowanym do dyrektorów szkół.

d1fdm75

Ministerstwo edukacji i Główny Inspektor Sanitarny apelują do uczniów, aby podczas drogi do szkoły zasłaniali usta i nos. W tym celu wystosowano specjalny list do dyrektorów szkół.

Powrót do szkoły. Jakie zasady w komunikacji publicznej?

W wytycznych zostały wymienione obowiązki, jakie leżą po stronie pasażera, kierowcy i obsługi pojazdu oraz przedsiębiorcy. W odniesieniu do pasażera dotyczą one zasłania nosa i ust oraz zachowania bezpiecznej odległości od innych pasażerów. Obowiązek ten został podkreślony także w wytycznych skierowanych dla kierowcy i obsługi pojazdu.

Maseczki wrócą jesienią? Szef GIS komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1fdm75

Podziel się opinią

Share
d1fdm75
d1fdm75
Więcej tematów