WP
WP

Pierwsza laureatka nagrody im. Ciechowskiego

Młoda poetka z Krakowa, Paulina Bisztyga,
została pierwszą laureatką Nagrody Artystycznej Miasta Torunia
im. Grzegorza Ciechowskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Kapituła Nagrody uwzględniła dotychczasowe dokonania artystyczne laureatki. Nagroda ma pomóc młodej poetce w dalszym kształtowaniu własnej indywidualności twórczej - poinformował w poniedziałek rzecznik toruńskiego Urzędu Miejskiego, Paweł Piotrowicz.

Paulina Bisztyga (ur. 1978 r.) pisze, maluje, śpiewa i komponuje. Ukończyła Liceum Plastyczne w Wiśniczu - dział ceramiki - a obecnie jest studentką III roku historii sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jako poetka debiutowała wierszami w 1993 roku na łamach "Gazety Krakowskiej", potem publikowała w "Dekadzie Literackiej" i w "Wiadomościach Kulturalnych". Na swoim koncie ma dotychczas dwa tomiki poezji i teksty piosenek na wydanej dwa lata temu płycie pt. "Nie ma co się bać", do których współtworzyła muzykę wraz z Romanem Ślazykiem.

WP

Nagroda Artystyczna Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, zmarłego w ubiegłym roku, została ustanowiona przez Radę Miasta Torunia 11 kwietnia 2002 r. Przyznawana będzie co roku młodym artystom, którzy czerpią inspirację z różnych dziedzin sztuki.

W skład kapituły nagrody weszli m.in.: Jan Jakub Kolski, Zbigniew Krzywański (współzałożyciel zespołu "Republika"), Marek Niedźwiecki, Jerzy Tolak (menedżer zespołu "Republika") i Jan Wołek.

Wręczenie Nagrody oraz recital Pauliny Bisztygi odbędzie się w sobotę 15 czerwca w Teatrze "Baj Pomorski" w Toruniu. (and)

Polub WP Wiadomości
WP
WP