Trwa ładowanie...

Pierwsza dama: namawiajcie przyjaciółki, znajome i sąsiadki

Pierwsza dama Anna Komorowska zaapelowała o udział w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Wcześniej prezydent Komorowski zainaugurował w Belwederze akcję: "Głosuj". - Masz głos, masz wybór, więc idziemy głosować - zachęcał Bronisław Komorowski.

Pierwsza dama: namawiajcie przyjaciółki, znajome i sąsiadkiŹródło: PAP, fot: Andrzej Hrechorowicz
d1txyfy
d1txyfy

Małżonka prezydenta zwróciła się do kobiet, by te namówiły swoje przyjaciółki, znajome i sąsiadki do głosowania 9 października, a te którym uda się zachęcić jak największą liczbę osób zaprosiła do Belwederu na spotkanie pod hasłem "Idę na Wybory".

Z kolei prezydent dziękował wszystkim osobom, instytucjom, organizacjom, mediom, które zechciały podjąć działanie na rzecz podniesienia frekwencji w zbliżających się wyborach. "To sprawdzian poziomu demokratycznego zaangażowania w nasze państwo" - czytamy na stronie Kancelarii Prezydenta RP.

W czwartek Komorowski w liście przekazanym Polskiej Agencji Prasowej zwrócił się do tych Polaków, którzy wahają się lub już zdecydowali, że nie wezmą udziału w jesiennych wyborach parlamentarnych, z apelem, by "poszli do urn i dokonali wyboru".

d1txyfy

Prezydent przyznał w liście, że spotyka coraz więcej osób, które zniechęciły się do polityki i polityków.

"Niektórzy z Państwa otwarcie deklarują, że w akcie protestu lub bezradności nie wezmą udziału w wyborach. Staram się zrozumieć to zniechęcenie i zniecierpliwienie, ale jednocześnie wiem, że wstrzymanie się od głosu w nadchodzących wyborach zaszkodzi nam samym, zaszkodzi Polsce i polskiej demokracji" - ocenił prezydent.

d1txyfy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1txyfy
Więcej tematów