Trwa ładowanie...
d3774p3

Pielgrzymka Łowicka doszła na Jasną Górę. Wzruszony biskup mówi o "panach piastujących władzę" i "policyjnych krukach"

Pielgrzymi z Łowicza mimo policyjnej kontroli oraz podzielenia na małe grupy dotarli w sobotę na Jasną Górę. Biskup łowicki podsumował wydarzenie, opowiadając podczas kazania bajkę o dobrych jaskółkach, złych policyjnych krukach i panach piastujących władzę.
Share
Jasna Góra. Pielgrzymka z Łowicza dotarła do celu. Biskup Józef Zawitkowski z Łowicza komentuje
Jasna Góra. Pielgrzymka z Łowicza dotarła do celu. Biskup Józef Zawitkowski z Łowicza komentujeŹródło: YouTube.com
d3774p3

- Przepraszamy was panowie piastujący władze, za to, żeśmy się wybrali złą drogą, nie po tej stronie, ale nie traktujcie nigdy łowickich jaskółek jak demonstrantów, aferzystów czy przestępców. My przecież idziemy prosić o zdrowie dla was, dla Polski, dla świata. A wy pomóżcie nam iść dobrze i nie straszcie nas. Szliśmy już 365 raz i warto było. Paulini witali nas serdecznie jak nigdy - powiedział bp Józef Zawitkowski z Łowicza, witając na Jasnej Górze pielgrzymów.

Łowicka Piesza Pielgrzymka dotarła na Jasną Górę mimo problemów i policyjnej interwencji. Wierni już pierwszego dnia zostali zatrzymani. Uczestnikom zarzucano, że łamią przepisy dotyczące przestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii COVID-19. Pochód przekraczał dozwoloną liczbę osób w zgromadzeniu publicznym, uczestnicy nie zachowywali odpowiedniego odstępu, a większość nie miała maseczek ochronnych.

Pielgrzymka z Łowicza. Biskup podsumował wydarzenie

Duchowny wcześniej ostro skrytykował działania służb. W wypowiedzi dla gazety "Nasz Dziennika" stwierdził, że nawet zaborcy nie ośmielali się zatrzymywać pielgrzymów. Tym razem stwierdził, że zamiast kazanie opowie bajkę z morałem. Wspomniał o dobrych jaskółkach z Łowicza, które wyleciały na Jasną Górę w śmiertelną pandemię koronawirusa. Nawiązał do policyjnych kontroli podczas trasy pielgrzymkowej.

- Policjanci szanowni, wiem, że to nie wasza wina. Jakiś jastrząb albo kruk drapieżny tak wam kazał. Niech Pan Bóg mu przebaczy. Ale pamiętajcie, że wiara mocniejsza jest od epidemii. Panowie pamiętajcie, że wiara mocniejsza jest od panowania. A wyście nam kościoły na metry pomierzyli - podkreślił bp Józef Zawitkowski.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d3774p3

Podziel się opinią

Share
d3774p3
d3774p3
Więcej tematów