Trwa ładowanie...
d1w33pw

Piękny gest księdza z Chełma. Kupił ambulans dla hospicjum

Mimo że działa od 11 lat, hospicjum w Chełmie nie miało własnego pojazdu, którym mogłoby dojechać do pacjentów. Wszystko zmienił ksiądz Józef Serej. Z własnej kieszeni zapłacił za ambulans.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie ilustracyjne/Ksiądz kupił ambulans dla hospicjum
Zdjęcie ilustracyjne/Ksiądz kupił ambulans dla hospicjum (East News, Fot: Gerard)
d1w33pw

Lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci i psycholog dojeżdżali do podopiecznych chełmskiego hospicjum wypożyczonymi lub własnymi samochodami. Już nie muszą. Ksiądz Józef Serej, proboszczowi parafii Żdżanne w powiecie krasnostawskim, kupił dla hospicjum ambulans.

O sprawie donosi "Dziennik Wschodni". Jak czytamy, ksiądz ufundował ambulans z własnych pieniędzy. To citroen berlingo. - Wartość nowego auta to 70 tysięcy złotych. Samochód jest przeznaczony do przewozu pięciu osób. Poza tym ma większą pojemność bagażnika, która umożliwi przewóz do domów podopiecznych hospicjum niezbędnego sprzętu wspomagającego opiekę nad chorymi na nowotwory - powiedziała w rozmowie z dziennikiem Justyna Pietrzyk z hospicjum.

Hospicjum Domowego im. ks. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie zajmuje się nie tylko opieką medyczną. Działają przy nim również grupy wsparcia dla osób po chorobie nowotworowej i grupa wsparcia w żałobie. Stowarzyszenie prowadzi ponadto bezpłatną wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego.

d1w33pw

Zobacz też: Andrzej Duda liderem sondaży. "Pamiętam, jak w 2015 r. szorował niemalże po dnie"

Planowana jest budowa stacjonarnego domu hospicyjnego w Nowinach koło Chełma, w ramach którego będą działały dom opieki długoterminowej oraz dom opieki wyręczającej.

Przeczytaj również:
Karetka zgubiła nosze w trakcie jazdy. Kuriozalne nagranie z Wrocławia
Grójec. Czekał w szpitalu na pomoc. Ukradł karetkę i wjechał nią do rowu

Źródło: "Dziennik Wschodni"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1w33pw

Podziel się opinią

Share

d1w33pw

d1w33pw
Więcej tematów