Trwa ładowanie...
d302ff0
d302ff0

Piąty "Harry Potter" dopiero w przyszłym roku?

(AFP)
Najbardziej oczekiwana książka tego roku na świecie prawdopodobnie nie zostanie wydana. Rzeczniczka Joanne Rowling, autorki bestsellerowych przygód "Harry'ego Pottera" oznajmiła w czwartek, że piąta część ukaże się dopiero w 2003 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d302ff0

Pani Rowling pierwszą część przygód małego czarodzieja opublikowała w 1997 roku. Od tamtej pory do 2000 roku regularnie co 12 miesięcy wypuszczała jej kolejną część. Przerwa wystąpiła dopiero w ubiegłym roku, ale tłumaczono to filmem "Harry Potter i kamień filozoficzny", który wtedy wszedł do kin.

Dlatego wszyscy spodziewali się, że "Harry Potter and the Order of the Phoenix" ("Harry Potter i rozkaz Feniksa") pojawi się w księgarniach w tym roku. Tymczasem rzeczniczka autorki powiedziała rozgłośni BBC, że nie ma żadnych założeń dotyczących terminu ukończenia książki.

Ponieważ poprzednie książki były publikowane konsekwentnie co roku, ludzie wyszli z założenia, że następna ukaże się teraz. Ale data publikacji nie została jeszcze ustalona - powiedziała rzeczniczka. Być może nastąpi to w tym roku, być może w następnym - dodała. W podobnym tonie wypowiada się firma Bloomsbury, która wydaje książki o Harry'ym Potterze. Rowling szczęśliwie pisze powieść i jak tylko dostaniemy rękopis od razu ogłosimy, kiedy książka się ukaże - powiedziała enigmatycznie rzeczniczka wydawcy.

d302ff0

Na stronie internetowej Bloomsbury'ego umieszczono zapowiedź, jakoby - przy bardzo korzystnym rozwoju sytuacji - książka mogłaby się ukazać najwcześniej na jesieni tego roku.

Pani Rowling obiecała, że stworzy łącznie siedem książek o przygodach małego czarodzieja; każda będzie opisywała jeden rok jego pobytu w szkole Hogwart - przypomina BBC. (mag)

d302ff0

Podziel się opinią

Share

d302ff0

d302ff0
Więcej tematów