Trwa ładowanie...
d2xc21e

Piąty akt oskarżenia wobec "Krakowiaka"

Janusz T., pseud. "Krakowiak", po raz kolejny trafi na ławę oskarżonych. Tym razem odpowie razem z 13 kompanami za napady dokonane w 1996 i 1997 r. w Krakowie i na Śląsku. To już piąty akt oskarżenia dotyczący "Krakowiaka".

d2xc21e
d2xc21e

Akt oskarżenia opisuje 57 zarzutów. Sprawa trafi do Sądu Okręgowego w Krakowie - powiedział podczas konferencji prasowej w czwartek rzecznik katowickiej Prokuratury Okręgowej Leszek Goławski.

W każdym z przypadków Janusz T. nadzorował dokonanie napadów, zlecał ich wykonanie, przydzielał broń i rozdzielał pieniądze. Tylko jemu prokuratura zarzuciła 11 czynów. Gangsterzy przyjmowali zlecenia napadów od innych przestępców: kradli pieniądze, samochody, złoto, dane komputerowe.

Z ostatnich danych policji wynika, że jak dotychczas w związku ze sprawą gangu "Krakowiaka" podejrzanych jest 149 osób. 94 z nich trafiło do aresztu. Prokuratura przedstawiła im w sumie blisko 750 zarzutów.

Główny proces, w którym odpowiada 26 oskarżonych, trwa przed Sądem Okręgowym w Katowicach. Inne akty oskarżenia trafiły do sądów w całej Polsce. (jask)

d2xc21e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xc21e
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj