Trwa ładowanie...
d19h0od

Piątka dla zwierząt. Zawieszenia w PiS. Opublikowano listę posłów

Ryszard Terlecki zapowiedział w piątek, że posłów PiS, którzy głosowali przeciwko ustawie o ochronie zwierząt, spotkają konsekwencje. Szef komitetu wykonawczego partii Krzysztof Sobolewski ogłosił właśnie listę nazwisk osób, które zostają zawieszone w prawach członka partii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piątka dla zwierząt. Opublikowano listę posłów PiS zawieszonych przez kierownictwo partii
Piątka dla zwierząt. Opublikowano listę posłów PiS zawieszonych przez kierownictwo partii (PAP)
d19h0od

Choć nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt w Polsce została w czwartek przegłosowana i przyjęta przez Sejm, wielu posłów PiS opowiedziało się przeciwko pomysłowi Jarosława Kaczyńskiego. Szef klubu PiS Ryszard Terlecki szybko ogłosił, że zostaną wobec nich wyciągnięte konsekwencję.

- Osoby z PiS, które głosowały przeciwko ustawie, zostaną dziś, prawdopodobnie dziś, zawieszone w prawach członka partii. Nie wiem jeszcze na jak długo. To może wiązać się też z innymi konsekwencjami, jak na przykład utrata stanowiska - powiedział polityk obozu Zjednoczonej Prawicy.

Na oficjalne decyzje nie trzeba było długo czekać, bowiem już w piątek po południu Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski przedstawił listę ukaranych osób. Decyzją władz partii zawieszono 15 jej posłów, choć początkowo informowano o 14 osobach.

d19h0od

"Decyzją Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, z dniem dzisiejszym, w prawach członka PiS zostali zawieszeni: Krzysztof Ardanowski, Czochara Katarzyna, Dolata Zbigniew, Glenc Teresa, Górska Agnieszka, Hałas Teresa, Kołakowski Lech, Kowalczyk Henryk, Małecki Jerzy, Szulowski Krzysztof, Uściński Piotr, Wesoły Marek, Wróblewski Bartłomiej, Zawiślak Sławomir" - napisał polityk na Twitterze.

Po godzinie od pierwszego komunikatu Sobolewski uzupełnił listę o 15. nazwisko. Chodzi o posła Kazimierza Moskala.

Piątka dla zwierząt. Rozłam w obozie Zjednoczonej Prawicy

Pomysł nowelizacji ustawy dotyczącej ochrony zwierząt spotkał się z dużą krytyką w obozie ZP. Przeciwni wielu zapisom zawartym w projekcie są m.in. politycy Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry.

d19h0od

- Koalicji od wczoraj nie ma, nie ma rozmów. Co do byłych już koalicjantów, to ktoś, kto ma życzliwe spojrzenie dla okrucieństwa, nie powinien być ministrem sprawiedliwości - stwierdził w piątek poseł PiS Marek Suski o Zbigniewie Ziobro. - To nie jest koniec świata, to jest koniec koalicji, prawdopodobnie rząd mniejszościowy - dodał polityk, komentując obecną sytuację w Zjednoczonej Prawicy.

Przed tym, jak w czwartek ustawę przegłosowano ostatecznie w Sejmie, przez blisko 11 godzin dyskutowano na jej temat w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Kością niezgody są m.in. zapisy wprowadzające zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Łącznie z PiS wyłamało się 38 posłów, którzy sprzeciwili się pomysłowi prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego.

Piątka dla zwierząt zakłada również m.in. ograniczenie uboju rytualnego w Polsce, zwiększenie kompetencji organizacji pozarządowych i ograniczenie trzymania zwierząt na stałe na uwięzi.

d19h0od

Zobacz także: Podwyżki dla polityków. Rzecznik rządu Piotr Mueller: kiedyś trzeba będzie wrócić do tematu

d19h0od

Podziel się opinią

Share
d19h0od
d19h0od
Więcej tematów