Trwa ładowanie...

Piątka dla zwierząt. Zawieszenia w PiS. Opublikowano listę posłów

Ryszard Terlecki zapowiedział w piątek, że posłów PiS, którzy głosowali przeciwko ustawie o ochronie zwierząt, spotkają konsekwencje. Szef komitetu wykonawczego partii Krzysztof Sobolewski ogłosił właśnie listę nazwisk osób, które zostają zawieszone w prawach członka partii.

Share
Piątka dla zwierząt. Opublikowano listę posłów PiS zawieszonych przez kierownictwo partiiPiątka dla zwierząt. Opublikowano listę posłów PiS zawieszonych przez kierownictwo partiiŹródło: PAP
d4kf7da

Choć nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt w Polsce została w czwartek przegłosowana i przyjęta przez Sejm, wielu posłów PiS opowiedziało się przeciwko pomysłowi Jarosława Kaczyńskiego. Szef klubu PiS Ryszard Terlecki szybko ogłosił, że zostaną wobec nich wyciągnięte konsekwencję.

- Osoby z PiS, które głosowały przeciwko ustawie, zostaną dziś, prawdopodobnie dziś, zawieszone w prawach członka partii. Nie wiem jeszcze na jak długo. To może wiązać się też z innymi konsekwencjami, jak na przykład utrata stanowiska - powiedział polityk obozu Zjednoczonej Prawicy.

Na oficjalne decyzje nie trzeba było długo czekać, bowiem już w piątek po południu Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski przedstawił listę ukaranych osób. Decyzją władz partii zawieszono 15 jej posłów, choć początkowo informowano o 14 osobach.

d4kf7da

"Decyzją Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, z dniem dzisiejszym, w prawach członka PiS zostali zawieszeni: Krzysztof Ardanowski, Czochara Katarzyna, Dolata Zbigniew, Glenc Teresa, Górska Agnieszka, Hałas Teresa, Kołakowski Lech, Kowalczyk Henryk, Małecki Jerzy, Szulowski Krzysztof, Uściński Piotr, Wesoły Marek, Wróblewski Bartłomiej, Zawiślak Sławomir" - napisał polityk na Twitterze.

Po godzinie od pierwszego komunikatu Sobolewski uzupełnił listę o 15. nazwisko. Chodzi o posła Kazimierza Moskala.

Piątka dla zwierząt. Rozłam w obozie Zjednoczonej Prawicy

Pomysł nowelizacji ustawy dotyczącej ochrony zwierząt spotkał się z dużą krytyką w obozie ZP. Przeciwni wielu zapisom zawartym w projekcie są m.in. politycy Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry.

d4kf7da

- Koalicji od wczoraj nie ma, nie ma rozmów. Co do byłych już koalicjantów, to ktoś, kto ma życzliwe spojrzenie dla okrucieństwa, nie powinien być ministrem sprawiedliwości - stwierdził w piątek poseł PiS Marek Suski o Zbigniewie Ziobro. - To nie jest koniec świata, to jest koniec koalicji, prawdopodobnie rząd mniejszościowy - dodał polityk, komentując obecną sytuację w Zjednoczonej Prawicy.

Przed tym, jak w czwartek ustawę przegłosowano ostatecznie w Sejmie, przez blisko 11 godzin dyskutowano na jej temat w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Kością niezgody są m.in. zapisy wprowadzające zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Łącznie z PiS wyłamało się 38 posłów, którzy sprzeciwili się pomysłowi prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego.

Piątka dla zwierząt zakłada również m.in. ograniczenie uboju rytualnego w Polsce, zwiększenie kompetencji organizacji pozarządowych i ograniczenie trzymania zwierząt na stałe na uwięzi.

d4kf7da

Zobacz także: Podwyżki dla polityków. Rzecznik rządu Piotr Mueller: kiedyś trzeba będzie wrócić do tematu

d4kf7da
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kf7da
d4kf7da
Więcej tematów