Trwa ładowanie...

"Piątka dla zwierząt". Będą konsekwencje dla senatorów PiS? Złamali dyscyplinę

Kilku senatorów PiS zagłosowało wbrew partyjnym ustaleniom. Czy czekają ich konsekwencje? - Zadecyduje kierownictwo partii - stwierdził wicemarszałek Senatu Marek Pęk z PiS.

"Piątka dla zwierząt". Senatorowie PiS złamali dyscyplinę. Czekają ich konsekwencje?"Piątka dla zwierząt". Senatorowie PiS złamali dyscyplinę. Czekają ich konsekwencje?Źródło: PAP, fot: Marcin Obara
dfpw6mk
dfpw6mk

Senat przyjął w środę po południu z poprawkami nowelizację ustawy o ochronie zwierząt. Za jej przyjęciem opowiedziało się 76 senatorów: 39 z PiS, 34 z KO, 1 senator niezrzeszony i 2 z koła senatorów niezależnych. Przeciwko było 11 senatorów, z czego 7 z PiS, 1 z KO, 3 z PSL. Od głosu wstrzymało się 10 senatorów: 7 z KO, 2 z Lewicy i 1 z koła senatorów niezależnych.

Senatorowie PiS, którzy głosowali przeciwko nowelizacji z poprawkami, to: Margareta Budner, Mieczysław Golba, Józef Łyczak, Zdzisław Pupa, Jerzy Chróścikowski, Jan Maria Jackowski i Andrzej Pająk. Nie głosowało 2 senatorów: Alicja Zając i Józef Zając

- To jest pytanie do kierownictwa partii przede wszystkim i do kierownictwa klubu, nie do mnie, jako wicemarszałka Senatu - stwierdził wicemarszałek Marek Pęk, na pytanie o to, jakie konsekwencje zostaną wyciągnięte w stosunku do senatorów PiS, którzy złamali klubową dyscyplinę.

Senatorowie PiS złamali dyscyplinę. "Zadecyduje kierownictwo partii"

Pęk dodał, że wielokrotnie namawiał kolegów do tego, by zagłosowali zgodnie z zaleceniami prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i kierownictwa klubu. - Mówiłem o tym, że wszystkie ustalenia, które zapadły na posiedzeniu klubu z udziałem pana prezesa odnoszą się również do części senackiej klubu PiS. Jako klub jesteśmy całością - dodał.

dfpw6mk

Zapowiedział, że w tej sprawie odbędą się "odpowiednie posiedzenia statutowych ciał PiS". - Zadecyduje kierownictwo partii - dodał.

Dopytywany, czy możliwe jest wykluczenie senatorów z klubu PiS lub ich zawieszenie, Pęk przyznał, że "jest to, oczywiście, możliwe".

Przypomnijmy, że przed głosowaniem w Senacie szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki powiedział dziennikarzom, że ma nadzieję, iż żaden z senatorów nie wyłamie się z dyscypliny klubowej.

Przypomniał, że za złamanie dyscypliny grozi "usunięcie z klubu, usunięcie z partii". - Różne mogą być konsekwencje - przyznał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dfpw6mk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfpw6mk
Więcej tematów