Trwa ładowanie...
d14twif

Pfaffenhofen: dramat w oddziale Jugendamt. Napastnik wziął zakładnika

Przed urzędem powiatowym w Pfaffenhofen w Bawarii trwa policyjna akcja. Do jednego z pokojów w budynku wdarł się uzbrojony mężczyzna i wziął zakładnika. Według doniesień mediów powodem tego dramatycznego incydentu ma być walka o opiekę nad dzieckiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Pfaffenhoffen napastnik wziął zakładniczkę - urzędniczkę z Jugendamt
W Pfaffenhoffen napastnik wziął zakładniczkę - urzędniczkę z Jugendamt (Forum, Fot: REUTERS/Lukas Barth)
d14twif

Według doniesień portalu donaukurier.de nieznany mężczyzna wdarł się ok. godz. 8.30 rano do jednego z pokoi na trzecim piętrze. Miał zranić nożem urzędnika oddziału Jugendamt i wziąć go za zakładnika.

Początkowo nie było wiadomo, czy zakładnik to mężczyzna czy kobieta. - To 31-letnia kobieta. Robimy wszystko, by zapewnić jej bezpieczeństwo - powiedział portalowi pfaffenhofen-today.de rzecznik miejscowej policji.

Policja potwierdziła, że napastnik zranił zakładniczkę. - To jest to uraz niezagrażający życiu - dodał rzecznik.

d14twif

Napastnik, jak twierdzi policja, ma 28 lat. Według nieoficjalnych informacji to zdesperowany ojciec, który miał zostać pozbawiony prawa do opieki nad dzieckiem.

   Google Maps / screen
(Google Maps / screen)

Policjanci otoczyli budynek urzędu i ewakuowali znajdujących się w nim ludzi. Nie wpuszczają nikogo do środka. Na miejscu jest także 10-osobowy oddział antyterrorystów oraz snajperzy. Pojawiły się także służby medyczne.

Trwają negocjacje z napastnikiem.

Źródło: donaukurier.de, bild.de, br.de

d14twif

Podziel się opinią

Share
d14twif
d14twif
Więcej tematów