Trwa ładowanie...
Andrzej Duda

Petycja ws. polskiego obywatelstwa dla Alfiego Evansa. Tysiące osób apeluje do prezydenta Dudy

"Nie mogąc patrzeć na to, w jaki sposób traktowany jest w Wielkiej Brytanii 23-miesięczny Alfie Evans, zwracamy się do Pana z prośbą o nadanie chłopcu polskiego obywatelstwa" - czytamy w petycji kierowanej do prezydenta Dudy. Apel podpisało prawie 6 tysięcy osób.

Share
Petycja ws. polskiego obywatelstwa dla Alfiego Evansa. Tysiące osób apeluje do prezydenta Dudy
Źródło: Facebook.com
d32mh6r

Pomysłodawcą petycji jest "Tygodnik Solidarność". Ich zdaniem Alfie Evans "został skazane na śmierć, wbrew woli rodziców i stanowisku lekarzy z Włoch, którzy zapowiedzieli podjęcie próby leczenia chłopca." "W tak dramatycznej chwili, w której malutki człowiek pozbawiany jest opieki państwa, to inne państwo powinno zająć się jego opieką" - przekonują inicjatorzy akcji.

Te słowa kierują do Andrzeja Dudy, który zaapelował na Twitterze w sprawie małego Brytyjczyka. "Alfie modlimy się za Ciebie i Twoje wyzdrowienie!" - czytamy w poście prezydenta.

W chwili pisania tego artykułu pod petycją "Tygodnika Solidarność" zgromadzono 5715 podpisów, jednak ta liczba stale rośnie. Redakcja zapowiada złożenie petycję w czwartek w biurze podawczym Sejmu.

d32mh6r

Link do petycji znajdziecie tutaj.

Zobacz także: Miller ocenia Szydło. "Władza ma gdzieś obywateli"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32mh6r

Podziel się opinią

Share
d32mh6r
d32mh6r
Więcej tematów