Trwa ładowanie...

Petycja organizacji żydowskiej w USA. Chcą zawieszenia stosunków z Polską

Wpływowa organizacja żydowska rozpoczęła zbieranie podpisów pod petycją. Jak tłumaczy, nie pozwoli Polsce na negowanie Holocaustu i oskarża o niego Polaków. "W imieniu 6 mln Żydów, USA muszą zawiesić stosunki z Polską" – piszą na stronie neverdeny.org autorzy petycji.

d3iwnlx
d3iwnlx

Wpływowa amerykańsko-żydowska organizacja charytatywna Ruderman Family Foundation wyprodukowała wideo, w którym Żydzi oskarżają Polskę o prawo, które przyczyni się do wtrącenia ich do więzienia. Na filmie młodzi ludzie, rodziny i ocaleni z Zagłady wypowiadają zwrot "polski Holokaust", oraz wzywają rząd amerykański do całkowitego zerwania relacji dyplomatycznych z Polską do czasu całkowitego odrzucenia nowelizacji ustawy o IPN.

Cała sprawa przedstawiona jest w świetle negowania przez polski rząd rzekomego udziału Polaków w konstruowaniu machiny Holokaustu, oraz negowanie samego jego istnienia.

Wraz z filmem, utworzona została również akcja "Never Deny" - "Nigdy nie zaprzeczaj", której celem jest zbieranie podpisów pod petycją żądającą od rządu USA zamrożenia wszelkich relacji z Polska.

To bez wątpienia najbardziej agresywny projekt, który powstał na bazie kryzysu polsko-izraelskiego. Trudno nawet skomentować samą skalę półprawd i jawnych nadużyć, pojawiających się w wideo, którego autorzy sugerują polską odpowiedzialność za wymordowanie milionów Żydów na świecie.

Fundacja rodziny Rudemanów została założona w 2002 roku w Bostonie. Do tej pory zajmowała się głównie działalnością filantropijną.

d3iwnlx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3iwnlx
Więcej tematów