Trwa ładowanie...

Petru: Tusk to przywódca Koalicji Europejskiej

Ryszard Petru w rozmowie w Radiu Zet mówił o sobotnim wystąpieniu Donalda Tuska na wiecu Koalicji Europejskiej. - To, że szef Rady Europejskiej się tam pojawił, nie oznacza, że będzie startował np. w jesiennych wyborach czy wyborach prezydenckich – mówił lider partii Teraz!

Share
Petru: Tusk to przywódca Koalicji Europejskiej
Źródło: East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
d3t6rlx

Ryszard Petru ocenił, że szef Rady Europejskiej "zrobił krok do przodu".

– Donald Tusk jednoznacznie pokazał, że trzeba głosować na ugrupowania opozycyjne, a konkretnie na Koalicję Europejską – mówił.

d3t6rlx

Gość Radia ZET dodał, że Donald Tusk jest obecnie ideowym przywódcą Koalicji Europejskiej, ale to nadchodzące wybory pokażą czy jego działania pomogły opozycji.

– Koalicja Europejska za tydzień dostanie swoje poparcie, ja już myślę co dalej. Za tydzień są wybory, a w poniedziałek podliczymy wyniki i będziemy wyciągać wnioski na wybory jesienne - one zdeterminują kształt Polski na kolejne 4, a być może 5 albo 10 lat – stwierdził Petru.

Szef Teraz! Przyznał, że sam myśli o jesiennych wyborach. Właśnie to głosowanie, jego zdaniem, zdecyduje, jaka będzie perspektywa wyborów prezydenckich.

– Powiem szczerze, że gdyby - odpukać - PiS miał wygrać wybory jesienne, to Polski nie poznamy. To wszystko, co się teraz dzieje, będzie się działo ze zdwojoną siłą – uważa Ryszard Petru.

d3t6rlx

Źródło: RadioZET

Zobacz także: Sekielski: ofiary rozklejały się na planie. Wszystko poprzedzały godziny rozmów

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: CEO

d3t6rlx

Podziel się opinią

Share
d3t6rlx
d3t6rlx
Więcej tematów