Trwa ładowanie...

Petru: "nie pozwolę na połączenie Nowoczesnej z Platformą"

Jasna deklaracja Ryszarda Petru. Polityk oświadczył, że jest przeciwny połączeniu Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej. Ma również plan dla opozycji jak uderzyć w Prawo i Sprawiedliwość.

Share
Petru: "nie pozwolę na połączenie Nowoczesnej z Platformą"Źródło: Agencja Gazeta
d1l6jqj

- Założyłem Nowoczesną. Słyszałem pomysły, żeby się połączyć. Nie pozwolę na połączenie Nowoczesnej z Platformą - deklaruje Ryszard Petru. Jego zdaniem taka partia jak Nowoczesna jest potrzebna w Polsce.

Wypowiedź Petru o potencjalnej fuzji Nowoczesnej z Platformą to najprawdopodobniej reakcja na ostatnie słowa Grzegorza Schetyny. Przewodniczący PO stwierdził, że byłoby to możliwe, gdyby był to "naturalny wybór działaczy".

- Jeżeli wyborcy będą akceptować, że współpracując z Nowoczesną, jesteśmy skuteczniejsi, rosną nam sondaże, otwieramy się na nowe środowiska, jesteśmy skuteczną konstrukcją anty-PiS, to jest to naturalny proces - mówił lider Platformy Obywatelskiej w Radiu ZET.

Zobacz także: Antysemityzm jako oficjalna polityka? Jan Tomasz Gross: „to straszne”

W rozmowie w polsatnews.pl Petru stwierdził, że opozycja nieskutecznie punktuje wpadki i błędy rządzących.

d1l6jqj

- PiS pomimo ewidentnych błędów ma relatywnie wysokie poparcie i po stronie opozycji powinna być zaduma, co zrobić, by taka sytuacja w dłuższym okresie nie miała miejsca. Szczególnie, że tam ostatnio mamy serię wpadek, które opozycja powinna wykorzystać. Od nagród wypłacanych ministrom, poprzez konflikt z Izraelem i trochę z USA i informacja dzisiaj o uzależnieniu budżetu UE od praworządności - powiedział Petru.

Źródło: polsatnews.pl

d1l6jqj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l6jqj
d1l6jqj
Więcej tematów