Trwa ładowanie...

Petru atakuje TVP: często fałszują informacje

Ta wypowiedź Ryszarda Petru może sprawić, że znów stanie się głównym bohaterem materiału w "Wiadomościach". Lider Nowoczesnej nie zostawił suchej nitki na telewizji Jacka Kurskiego. Zarzucił TVP kłamstwa i manipulacje. Skrytykował też postawę rządu PiS wobec uchodźców i nazwał ją głupią oraz tępą.

Petru atakuje TVP: często fałszują informacjeŹródło: WP.PL
d3rdp3n
d3rdp3n

Petru zaznaczył, że nie uczestniczy w programach mediów publicznych od ponad pół roku. - Nie chodzę, rzadko dostaję zaproszenia, odmawiam - stwierdził na antenie Radia Zet.

- To telewizja, która nie przekazuje prawdy, tylko robi hucpę i pokazuje jedną stronę medalu, często fałszując informację i ja w tym nie uczestniczę - mówił Ryszard Petru w internetowej części rozmowy z Konradem Piaseckim. Zaznaczył jednak, że każdy z polityków podejmuje decyzję indywidualnie.

Zobacz też: Schetyna kontra Petru - kto liderem opozycji?

- Jeżeli ktoś czuje się komfortowo i "daje radę" w tej telewizji, nie czuje się, że jest manipulowany, to ok. Uważam, że większość moich wypowiedzi jest zmanipulowana przez TVP i nie będę w tym uczestniczył - dodał.

d3rdp3n

Lider Nowoczesnej ironizował też z Platformy, która ogłosiła bojkot mediów publicznych, ale jej posłowie nadal przyjmują od nich zaproszenia. - Nie robię tego, co Platforma. Po prostu tam nie chodzę i nie musiałem tego głośno ogłaszać - stwierdził.

"Głupia i tępa postawa"

Chwilę wcześniej Petru komentował również politykę polskiego rządu wobec uchodźców. - Postawa polskiego rządu jest głupia po prostu, dlatego, że polski rząd mówi w ten sposób: nie, bo nie - powiedział Petru.

- Ja nie słyszałem, żeby w dyplomacji ktokolwiek mógł na takiej tępej postawie wygrać. "Nie, bo nie" jest głupią postawą - dodał.

Przypomniał, że stanowisko rządu Beaty Szydło ws. uchodźców jest - obok węgierskiego - najbardziej skrajnym wśród państw Unii Europejskiej. - Pamiętajmy o tym, że w ten sposób się niczego nie załatwi. My mamy też całą masę interesów z Brukselą i z UE i dziwię się postawie takiej zamykającej. Postawa zamykająca nigdy nie jest czymś, na czym można wygrać - ostrzegał lider Nowoczesnej.

Źródło: Radio Zet

d3rdp3n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rdp3n
Więcej tematów