Trwa ładowanie...
d4q99k3
d4q99k3

Petro Poroszenko: USA udzielą Ukrainie gwarancji finansowych na 1 mld USD

Stany Zjednoczone udzielą Ukrainie gwarancji finansowych na 1 mld dolarów na wsparcie gospodarki - poinformował prezydent Petro Poroszenko na swoim koncie na Facebooku, wyjaśniając, że ustalił to podczas wizyty w USA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4q99k3

"Ustaliliśmy z (prezydentem) Barackiem Obamą, że Ukraina otrzyma gwarancje finansowe na 1 mld od USA. Zostanie także rozszerzona pomoc dla Ukrainy w kwestiach bezpieczeństwa. Prezydent USA zapewnił, że mamy nie tylko wiernego przyjaciela w nim osobiście, ale i przyjaciela w narodzie amerykańskim. Ameryka jest z narodem Ukrainy" - napisał Poroszenko.

Wcześniej w czwartek Stany Zjednoczone obiecały Ukrainie pomoc wartości 53 mln dolarów na walkę ze wspieranymi przez Rosję separatystami na wschodzie kraju i na cele humanitarne. Będzie to m.in. radarowy system obrony przeciwmoździerzowej.

Wysocy rangą przedstawiciele Białego Domu powiedzieli, że 46 mln USD będzie przeznaczone na wzmocnienie bezpieczeństwa Ukrainy, a 7 mln na pomoc humanitarną.

W środę Poroszenko złożył wizytę w Kanadzie. Ukraina otrzymała od niej 200 mln dolarów kanadyjskich (182 mln USD) w ramach pięcioletniej pożyczki.

d4q99k3

Podziel się opinią

Share
d4q99k3
d4q99k3
Więcej tematów