Trwa ładowanie...
d14zxch

Persona non grata w Parlamencie Europejskim. Reakcja na atak chemiczny w Syrii

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani zakazał wstępu do budynku unijnej instytucji wiceministrowi spraw zagranicznych Syrii. Zdecydował także, że nie odbędzie się konferencja dotycząca sytuacji w tym państwie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiceminister nie będzie mógł wejść do Parlamentu Europejskiego
Wiceminister nie będzie mógł wejść do Parlamentu Europejskiego (Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY)
d14zxch

To reakcja przewodniczącego PE na atak chemiczny w prowincji Idlib w północno zachodniej Syrii.

W najbliższy poniedziałek miała odbyć się konferencja z udziałem wiceszefa MSZ Syrii, której tematem miała być sytuacja na Bliskim Wschodzie. Tajani zdecydował jednak o odwołaniu wydarzenia i postanowił, że Ayman Soussani nie może wejść do budynku Parlamentu Europejskiego. Dyplomata miał spotkać się z hiszpańskim europosłem Javierem Couso, który był organizatorem konferencji.

- W reakcji na niedawne użycie broni chemicznej i po późniejszych zmianach, zdecydowałem się nie zezwolić na organizacje tego wydarzenia w pomieszczeniach parlamentarnych - powiedział AFP Tajani. - Ze względów bezpieczeństwa nie zezwoliłem na wstęp do Parlamentu Aymanowi Soussaniemu - dodał.

d14zxch

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka w ataku chemicznym na miejscowość Chan Szajchun w prowincji Idlib zginęło 86 osób, w tym 30 dzieci. Syryjska opozycja i wiele państw zachodnich a także Turcja winą za atak obarcza reżim prezydenta Asada. Do ataku doszło 4 kwietnia. W piątek USA odpowiedzieli na atak nalotem na bazę lotnictwa wojsk Baszara al-Asada.

Źródło: ANSA.it

d14zxch

Podziel się opinią

Share

d14zxch

d14zxch
Więcej tematów