Trwa ładowanie...

Pendolino wreszcie w Łodzi... ale bez stacji postojowej

W związku z remontem linii Lubliniec – Fosowskie pociągi jadące z Warszawy do Wrocławia (w tym obsługiwane przez Pendolino Express InterCity Premium) prowadzone będą m.in. przez Łódź. Niestety, mieszkańcy miasta nie będą mieli okazji podróżować Pendolino, bowiem nie wyznaczono w nim stacji postojowej.

Pendolino wreszcie w Łodzi... ale bez stacji postojowejŹródło: PAP, fot: Adam Warżawa
d3e8esq

Po raz pierwszy w historii pociągi Pendolino pojawią się w Łodzi. Jednak według portalu „Rynek Kolejowy” będą przejeżdżać przez stację Łódź Widzew... bez postoju handlowego. PKP Intercity nie potwierdza informacji o objazdach „protezy koniecpolskiej”. – Obecnie uzgadniamy z zarządcą infrastruktury zmienioną organizację ruchu – mówi tylko Marta Ziemska z biura prasowego PKP Intercity.

Kursy Pendolino do Wrocławia przez Łódź miałyby potrwać od 10 do 23 lipca. Zakres robót obejmuje wzmocnienie gruntu pod torami, wzmocnienie rowów odwadniających oraz zabudowę dodatkowego drenażu.Naprawę przeprowadzi spółka–córka PLK – firma Dolkom.

Wiosną 2013 r. z inicjatywy trzech łódzkich radnych PO, Tomasza Kacprzaka, Andrzeja Kaczorowskiego i Mateusza Walaska, Rada Miejska podjęła stanowisko do ministra transportu Sławomira Nowaka (PO), by pociągi Pendolino kursowały na trasie Łódź - Gdańsk. Nic jednak z tego nie wyszło.

d3e8esq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3e8esq
Więcej tematów