Trwa ładowanie...
d2m4gry

Pełnomocnik rządu ds. niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz zarobił ćwierć miliona

Rząd PiS ma specjalnego pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych. Na straży ich praw stoi polityk tej partii Krzysztof Michałkiewicz. Tylko w ubiegłym roku dzięki stanowisku w rządzie zarobił niemal ćwierć miliona złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pełnomocnik rządu ds. niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz z Kubą Hartwichem
Pełnomocnik rządu ds. niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz z Kubą Hartwichem (Forum, Fot: Michał Dyjuk)
d2m4gry

Sejmowy protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów trwa już 38 dni. Jak sami mówią – nie mogą liczyć na wsparcie rządowego pełnomocnika. Z jego oficjalnej stronie internetowej nie dowiemy się, że trwa jakikolwiek protest. Jest jedynie informacja, że strona rządowa oraz przedstawiciele środowiska osób niepełnosprawnych zawarli porozumienie w sprawie wsparcia osób niepełnosprawnych.

Z racji pełnienia funkcji pełnomocnika i zatrudnienia w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Michałkiewicz zarobił w ubiegłym roku 224,1 tys. zł. Do tego trzeba doliczyć 30 tys. zł diety parlamentarnej. PO ujawniła także, że otrzymał 54 tys. zł nagrody.

Pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych – zgodnie z oświadczeniem majątkowym za rok 2017 – ma też oszczędności sięgające 65 tys. zł, w tym 50 tys. w lokatach. Swoje 85-metrowe mieszkanie wycenił na 380 tys. zł. W oświadczeniu wpisał także toyotę z 2013 r. Minister poinformował także, że zaciągnął pożyczkę konsumpcyjną – 10,5 tys. zł i kredyt mieszkaniowy – 76 tys. zł. Rok wcześniej Michałkiewicz zarobił ponad 50 tys. zł mniej – 170,7 tys. zł.

d2m4gry

Minister podkreślał w mediach, że protest w Sejmie powinien się zakończyć. - We wrześniu każda osoba, która pobiera rentę socjalną otrzyma 1524 zł, co wynika z podwyższenia renty socjalnej wraz z wyrównaniem za trzy miesiące - mówił w rozmowie z PAP Michałkiewicz. I dodał, że ubolewa nad kontynuowaniem protestu przez osoby niepełnosprawne i ich rodziców. Chciał się spotkać z opiekunami osób niepełnosprawnych bez udziału mediów. Do rozmowy nie doszło, ponieważ protestujący chcieli z nim porozmawiać przy otwartej kurtynie.

Osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie domagają się wprowadzenie dodatku w wysokości 500 zł. Chcą też zrównania wysokości renty socjalnej do kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.

W czwartek Kancelaria Sejmu opublikowała oświadczenia majątkowe posłów. Można się z nich dowiedzieć m.in., jaką emeryturę otrzymuje Jarosław Kaczyński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2m4gry

Zobacz także: Antoni Macierewicz o decyzji prezydenta: "To cios serce"

d2m4gry

Podziel się opinią

Share
d2m4gry
d2m4gry
Więcej tematów