Trwa ładowanie...

Pełnomocnik rządu ds. niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz zarobił ćwierć miliona

Rząd PiS ma specjalnego pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych. Na straży ich praw stoi polityk tej partii Krzysztof Michałkiewicz. Tylko w ubiegłym roku dzięki stanowisku w rządzie zarobił niemal ćwierć miliona złotych.

Pełnomocnik rządu ds. niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz zarobił ćwierć milionaŹródło: Forum, fot: Michał Dyjuk
d4ju7fv
d4ju7fv

Sejmowy protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów trwa już 38 dni. Jak sami mówią – nie mogą liczyć na wsparcie rządowego pełnomocnika. Z jego oficjalnej stronie internetowej nie dowiemy się, że trwa jakikolwiek protest. Jest jedynie informacja, że strona rządowa oraz przedstawiciele środowiska osób niepełnosprawnych zawarli porozumienie w sprawie wsparcia osób niepełnosprawnych.

Z racji pełnienia funkcji pełnomocnika i zatrudnienia w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Michałkiewicz zarobił w ubiegłym roku 224,1 tys. zł. Do tego trzeba doliczyć 30 tys. zł diety parlamentarnej. PO ujawniła także, że otrzymał 54 tys. zł nagrody.

Pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych – zgodnie z oświadczeniem majątkowym za rok 2017 – ma też oszczędności sięgające 65 tys. zł, w tym 50 tys. w lokatach. Swoje 85-metrowe mieszkanie wycenił na 380 tys. zł. W oświadczeniu wpisał także toyotę z 2013 r. Minister poinformował także, że zaciągnął pożyczkę konsumpcyjną – 10,5 tys. zł i kredyt mieszkaniowy – 76 tys. zł. Rok wcześniej Michałkiewicz zarobił ponad 50 tys. zł mniej – 170,7 tys. zł.

Minister podkreślał w mediach, że protest w Sejmie powinien się zakończyć. - We wrześniu każda osoba, która pobiera rentę socjalną otrzyma 1524 zł, co wynika z podwyższenia renty socjalnej wraz z wyrównaniem za trzy miesiące - mówił w rozmowie z PAP Michałkiewicz. I dodał, że ubolewa nad kontynuowaniem protestu przez osoby niepełnosprawne i ich rodziców. Chciał się spotkać z opiekunami osób niepełnosprawnych bez udziału mediów. Do rozmowy nie doszło, ponieważ protestujący chcieli z nim porozmawiać przy otwartej kurtynie.

d4ju7fv

Osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie domagają się wprowadzenie dodatku w wysokości 500 zł. Chcą też zrównania wysokości renty socjalnej do kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.

W czwartek Kancelaria Sejmu opublikowała oświadczenia majątkowe posłów. Można się z nich dowiedzieć m.in., jaką emeryturę otrzymuje Jarosław Kaczyński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Antoni Macierewicz o decyzji prezydenta: "To cios serce"

d4ju7fv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ju7fv
Więcej tematów