Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński dostaje 6,5 tys. złotych emerytury miesięcznie. I spłacił pożyczkę od Janiny Goss

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ujawnił swój majątek za ubiegły rok! Jak wynika z oświadczenia majątkowego, dostał 77 tysięcy złotych emerytury i spłacił całkowicie pożyczkę zaciągniętą od przyjaciółki Janiny Goss
Share
Jarosław Kaczyński zarobił w ubiegłym roku prawie 150 tysięcy złotych
Jarosław Kaczyński zarobił w ubiegłym roku prawie 150 tysięcy złotychŹródło: PAP
d1ldgju

Wysokość emerytury prezesa Prawa i Sprawiedliwości była pilnie strzeżoną tajemnicą. Pytani o kwotę współpracownicy polityka nabierali wody w usta albo szybko zamykali temat. Do dzisiaj. W opublikowanym własnie przez kancelarię Sejmu oświadczeniu majątkowym za 2017 rok Kaczyński wykazał, że otrzymał 77 323,77 złotych, co oznacza, że jego miesięczne świadczenie emerytalne wynosi niemal 6,5 tys. złotych.

Wiek emerytalny prezes osiągnął już 2014 roku, ale świadczenie z ZUS zaczął pobierać dopiero po dwóch latach. A dokładniej w połowie 2016 roku. Wtedy otrzymał 38,255 tys.zł.

Oświadczenie majątkowe prezesa PiS za 2017 rok Sejm.gov.pl
Oświadczenie majątkowe prezesa PiS za 2017 rokŹródło: Sejm.gov.pl, Fot: sejm.gov.pl

W jego oświadczeniu nie ma śladu po pożyczce, którą zaciągnął kilka lat temu od swojej przyjaciółki Janiny Goss. 200 tysięcy złotych zostało całkowicie spłacone. - Długi mam, bo musiałem mieć środki na obronę życia mojej ciężko chorej mamy. Ona potrzebowała całodziennej opieki, zatrudnienia pań pielęgniarek na etatach. To dalece przekraczało moje dochody, musiałem się zapożyczyć - komentował sprawę prezes PiS. W tamtym roku miał jeszcze 45 tysięcy złotych. Teraz pożyczkę spłacił.

d1ldgju

Zobacz także: Mocne słowa Andrzeja Saramonowicza o politykach PiS

Prezes PiS ma też na koncie 19 tysięcy złotych oszczędności. W porównaniu do ubiegłego roku zaoszczędził 14 tysięcy złotych. W Sejmie, jako poseł zarobił 118 tys. zł. tytułem uposażenia. Dodatkowo 30 tys. zł z parlamentarnych diet. Ma jeszcze do spłaty kredyt zaciągnięty w SKOK-u. 127 tysięcy złotych. Co ciekawe, w ubiegłym roku, do spłaty miał 135 tysięcy. Przez 12 miesięcy spłacił więc raptem 8 tysięcy złotych.

Mimo że jest członkiem rady nadzorczej Fundacji Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego i od 20 lat pełni funkcję przewodniczącego Rady Fundacji, to jest to funkcja honorowa. Nie pobiera z tego tytułu żadnych pieniędzy.

Oprócz tego jest właścicielem 1/3 domu o powierzchni 150 metrów kwadratowych. Nieruchomość jest warta 1,5 mln zł, więc część Kaczyńskiego to ok. 500 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ldgju

Podziel się opinią

Share
d1ldgju
d1ldgju
Więcej tematów