Trwa ładowanie...
ycipk-29u89r
ycipk-29u89r
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pękła ściana w 10. piętrowym bloku; ewakuowali lokatorów

Pęknięcie jednej ze ścian w bloku w Siemianowicach Śląskich spowodowało ewakuację lokatorów ok. 50 mieszkań. Uszkodzenie okazało się niegroźne dla konstrukcji budynku - prawie wszyscy mieszkańcy mogli wrócić do siebie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-29u89r

Jak poinformowała sierżant Aneta Kluszczyk z siemianowickiej policji, zgłoszenie o pęknięciu napłynęło do policjantów po godzinie 8.00 rano. Do służb dzwonił mieszkaniec bloku przy ul. Leśnej w dzielnicy Bytków, w którego mieszkaniu na piątym piętrze na ścianie pojawiło się duże pęknięcie.

Na miejsce - obok straży pożarnej i policji - przyjechali przedstawiciele administracji i inspektor budowlany. Lokatorzy dziesięciopiętrowego bloku, w którym znajduje się ok. 50 mieszkań, zostali poproszeni o opuszczenie budynku.

Fachowcy stwierdzili, że pęknięcie, które ma pięć centymetrów szerokości i około dwóch metrów wysokości, nie znajduje się na ścianie nośnej, lecz na jednej ze ścian działowych, nie zagraża zatem konstrukcji budynku.

ycipk-29u89r

Akcja trwała kilkadziesiąt minut. Zdecydowano, że lokatorzy wszystkich mieszkań - poza tym, gdzie pojawiło się pęknięcie - mogą wrócić do siebie. Osoby z mieszkania z uszkodzoną ścianą przeniosły się na razie do rodziny. W najbliższych dniach specjaliści określą, w jaki sposób zlikwidować pęknięcie.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-29u89r

ycipk-29u89r
ycipk-29u89r