Trwa ładowanie...
d1tm6mf
d1tm6mf

Pedofilia tragedią amerykańskiego Kościoła

Papież Jan Paweł II nazwał we wtorek pedofilię tragedią Kościoła w Stanach Zjednoczonych. Za tydzień w Watykanie odbędzie się z udziałem papieża i amerykańskich biskupów narada na ten temat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1tm6mf

Uczestnicy spotkania, które odbędzie się w dniach 23 i 24 kwietnia, będą oceniać problemy, jakie wywołał w Kościele amerykańskim skandal pedofilii wśród duchowieństwa.

Przedstawiciele Kurii Rzymskiej oraz kardynałowie ze Stanów Zjednoczonych zastanawiać się będą nad tym, co zrobić, by wierni odzyskali zaufanie do kleru. Informując o tej inicjatywie rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej Joaquin Navarro-Valls przypomniał, że niedawne tradycyjne spotkanie Jana Pawła II z kierownictwem amerykańskiego episkopatu poświęcone było niemal w całości temu problemowi.

Papież nie wahał się mówić o tragedii tamtejszego Kościoła katolickiego i wyraził gotowość przyjścia mu z pomocą.

Po rozmowach w Watykanie rzecznik konferencji biskupów Stanów Zjednoczonych przyznał, że borykają się oni od dziesięciu lat z problemem pedofilii, a dotychczasowe kroki, jak przenoszenie księży do innych parafii czy diecezji, okazały się tragiczną pomyłką.

Nazwał on nadużycia seksualne wobec nieletnich zdeprawowaniem i odrażającym przestępstwem. (and)

d1tm6mf

Podziel się opinią

Share
d1tm6mf
d1tm6mf