Trwa ładowanie...

Pedofil wykorzystał własną wnuczkę. Dostał wyjątkowo niski wyrok

Wyjątkowo łaskawy okazał się sąd dla 63-latka ze Śląska, który wielokrotne wykorzystał seksualnie własną wnuczkę. Sędzia uznał, że nie ma dowodów na to, by mężczyzna dopuścił się gwałtu.

Share
Pedofil wykorzystał własną wnuczkę. Dostał wyjątkowo niski wyrok
Pedofil wykorzystał własną wnuczkę. Dostał wyjątkowo niski wyrokŹródło: PAP, Fot: Darek Delmanowicz
dbtlcmu

Sprawa zaczęła się w lipcu 2019 roku, kiedy 15-latka przez kila miesięcy mieszkała razem z dziadkiem. W domu przebywał również jej ojciec, który jednak często wyjeżdżał za granicę. I to właśnie wtedy dochodziło do przestępstw.

Gdy sprawa wyszła na jaw, 63-latek trafił do aresztu. Usłyszał zarzuty gwałtu na osobie nieletniej i wykorzystania stosunku zależności oraz obcowania płciowego z członkiem własnej rodziny.

dbtlcmu

Nie ma dowodów gwałtu?

Pod koniec lipca 2020 roku sąd w Częstochowie skazał oskarżonego na dwa lata więzienia za "doprowadzenie nastolatki do obcowania płciowego, a także innych czynności seksualnych". Sędzia uznał, że w świetle prawa nie ma żadnych dowodów świadczących o tym, że 63-latek dopuścił się gwałtu.

Eskorta na porodówkę. Niecodzienna sytuacja w Toruniu

Z wyrokiem nie zgodziła się Prokuratura Rejonowa w Zawierciu, która złożyła apelację. W jej wyniku wyrok został podwyższony, ale tylko o rok, z dwóch do trzech lat pozbawienia wolności.

Zakaz jakichkolwiek kontaktów

Sąd wydał również 63-latkowi pięcioletni zakaz jakichkolwiek kontaktów z pokrzywdzoną: bezpośredniego, telefonicznego czy przez media społecznościowe. Nie może też wykonywać żadnych czynności związanych z wychowaniem czy opieką nad dziećmi. Wyrok jest prawomocny.

dbtlcmu

Zgodnie z art. 200 Kodeksu karnego, kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej 15 lat lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Przeczytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dbtlcmu

Podziel się opinią

Share
dbtlcmu
dbtlcmu
Więcej tematów