Trwa ładowanie...
parlament europejski

PE. Beata Szydło nie zostanie szefową komisji zatrudnienia

Beata Szydło nie zostanie szefową komisji zatrudnienia Paramentu Europejskiego. Jej kandydatura została odrzucona. 21 europosłów głosowało za, 27 - przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosu.

Share
PE. Beata Szydło nie zostanie szefową komisji zatrudnienia
Źródło: PAP
dn21ryq

Beata Szydło była kandydatką na przewodniczącą Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych. Jak przypomina RMF FM, Prawo i Sprawiedliwość prowadziło negocjacje, by zapewnić jej szefostwo tej komisji. Wcześniej do tej funkcji była przymierzana była minister pracy, rodziny i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Czym będzie zajmować się komisja zatrudnienia? Chodzi m.in. o sprawę delegowania pracowników, koordynację systemów zabezpieczeń społecznych, fundusz społeczny na nową perspektywę finansową i kwestię sztucznej inteligencji na rynku pracy.

dn21ryq

Przegraną Szydło skomentowała już Beata Mazurek. Według niej doszło do "aktu politycznej zemsty".

W podobnym tonie wypowiedział się Ryszard Legutko. - Mamy do czynienia z odwetem. Tu nie liczą się kompetencje ewentualnego szefa komisji zatrudnienia, bo nikt nie zakwestionował kandydatury Beaty Szydło – powiedział szef frakcji EKR (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy).

"Poniżające, bo szkoda Polski ale w pełni zasłużone dla kogoś kto przez lata traktował Europę z pogardą" - ocenił z kolei Robert Biedroń.

Szydło nie zostanie szefową. Krasnodębski, Waszczykowski, Thun z ważnymi stanowiskami

Więcej szczęścia miał Zdzisław Krasnodębski, który został wybrany na pierwszego wiceprzewodniczącego komisji energii i przemysłu PE. Z kolei Witold Waszczykowski będzie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego komisji spraw zagranicznych PE. A Ryszard Czarnecki został wiceprzewodniczącym komisji petycji PE.

"Udało się! Dziękuję za zaufanie członkom Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów. Masa pracy przed nami, ale obiecuje, że nie zawiodę!" - napisała Róża Thun, która została wiceszefową wspomnianej komisji. Jej partyjny kolega, Janusz Lewandowski teraz został wybrany na wiceprzewodniczącego komisji budżetowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dn21ryq

Podziel się opinią

Share
dn21ryq
dn21ryq
Więcej tematów