Trwa ładowanie...
d1macg7
pck
16-09-2005 14:00

PCK apeluje o pomoc dla ofiar huraganu Katrina

Polski Czerwony Krzyż (PCK) apeluje o wpłaty na rzecz osób poszkodowanych w wyniku przejścia huraganu Katrina na południu Stanów Zjednoczonych - poinformował zarząd główny PCK.

Share
d1macg7

"Polski Czerwony Krzyż zwraca się do społeczeństwa polskiego z apelem o wpłaty na pomoc dla osób poszkodowanych w spustoszonych przez huragan Katrina stanach Luizjana, Alabama i Missisipi. Zebrane środki przekazane zostaną za pośrednictwem Amerykańskiego Czerwonego Krzyża przede wszystkim mieszkańcom Nowego Orleanu" - napisano w informacji.

Celem zbiórki jest zebranie środków finansowych na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb poszkodowanych w wyniku kataklizmu, a szczególnie ma zapewnienie schronienia, namiotów, koców, moskitier, artykułów sanitarnych i środków dezynfekcyjnych, sprzętu do gotowania, materaców, podstawowej odzieży, zbiorników na wodę, a także materiałów budowlanych potrzebnych do odbudowy zniszczonych domostw.

Wpłat można dokonywać na numer konta:
Bank Millenium S.A. 42 1160 2202 0000 0000 6725 3640.

Według PCK, Nowy Orlean i część stanu Luizjana pozbawione są prądu i wody pitnej. Już dziś wiadomo, że tysiące mieszkańców przez wiele miesięcy pozostawać będą bez dachu nad głową. Nieszczęście dotknęło około półtora miliona ludzi.

d1macg7

Sytuacja w regionie jest bardzo trudna. W Nowym Orleanie nadal trwają poszukiwania zwłok ofiar kataklizmu. Zginęło ponad 700 osób, ale ostateczna liczba ofiar nie jest jeszcze znana. Co najmniej osiemdziesiąt tysięcy ludzi straciło dach nad głową. Szkody materialne szacuje się na 200 miliardów dolarów.

Huragan Katrina przeszedł w ostatnich dniach sierpnia nad stanami USA leżącymi nad Zatoką Meksykańską, głównie nad Luizjaną, Missisipi i Alabamą. Miastem najbardziej dotkniętym przez kataklizm jest Nowy Orlean.

d1macg7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1macg7
d1macg7
Więcej tematów