Trwa ładowanie...

Pawłowska o krok od PiS-u. Decyzja "obrotowej posłanki" już wkrótce

Monika Pawłowska jeszcze dziś może ogłosić decyzję o wejściu do klubu Prawa i Sprawiedliwości – dowiaduje się Wirtualna Polska. To już kolejna polityczna wolta posłanki, która została wybrana do Sejmu z list Lewicy, a następnie dołączyła do Porozumienia. Polityk tuż przed północą poinformowała, że zrezygnowała z członkostwa w kole i partii Jarosława Gowina.

Share
Pawłowska o krok od PiS-u. Decyzja "obrotowej posłanki" już wkrótce Pawłowska o krok od PiS-u. Decyzja "obrotowej posłanki" już wkrótce Źródło: East News, fot: Jacek Dominski/REPORTER
d16f3dh

Kuszenie Moniki Pawłowskiej przez PiS trwało od sierpnia, kiedy z rządu wyrzucony został Jarosław Gowin. Posłanka przez pierwsze tygodnie deklarowała, że będzie wierna Porozumieniu i zamierza wspierać byłego wicepremiera, mimo przejścia na stronę opozycji. W ostatnim czasie wyłamywała się w sejmowych głosowaniach: jako jedyna z Porozumienia wstrzymała się w sprawie odwołania ministra rolnictwa Grzegorza Pudy oraz w głosowaniu nad zmianą regulaminu Sejmu.

- Mimo godzin rozmów i zapewnień o swojej wierności, Pawłowska w ostatnich dniach podbijała stawkę. Mieliśmy wrażenie, że handluje swoim głosem i właściwie już podjęła decyzję o wejściu do klubu PiS – mówi źródło WP z partii Gowina. Nasi rozmówcy podkreślają, że od początku tygodnia rozważali wyrzucenie Pawłowskiej z koła, bo spodziewali się wolty. – Coraz bardziej przekonaliśmy się, że miano "obrotowej posłanki", które zyskała w Sejmie, jest słuszne – dodają.

d16f3dh

Partia Gowina nie zdążyła jednak podjąć decyzji o zakończeniu współpracy z Pawłowską. "Zrezygnowałam z członkostwa w Kole Parlamentarnym Porozumienie i partii Porozumienie Jarosława Gowina. Nie mogę akceptować destabilizacji funkcjonowania państwa dla prywatnych celów politycznych" – napisała polityk późnym wieczorem.

Starcie w TK. Krystyna Pawłowicz przerywała przedstawicielom RPO

Monika Pawłowska w rozmowie z Wirtualną Polską odmówiła odpowiedzi na pytanie, czy dołączy do klubu PiS. – Nie komentuję. Jak są jakieś informacje, to najlepiej ich szukać na Twitterze – stwierdziła polityk, po czym się rozłączyła. - Już kilka razy słyszałem, że poseł Pawłowska niebawem do nas dołączy. O takiej gotowości mówi się od jakiegoś czasu. Uwierzę, jak już to się wydarzy – komentuje nieoficjalnie jeden z posłów partii rządzącej. Po ogłoszeniu decyzji, klub PiS będzie liczył 228 posłów.

"Obrotowa posłanka". Zmiany u Moniki Pawłowskiej

Przypomnijmy, Monika Pawłowska opuściła klub Lewicy w marcu 2021. Po dołączeniu do Porozumienia Jarosław Gowin stwierdził, że "to przemyślana decyzja, poprzedzona wieloma rozmowami". - Cieszę się, że grono osób uprawiających politykę bez ideologicznego zacietrzewienia i zawziętości poszerza się o panią poseł. Zdziałamy razem wiele dobrych rzeczy! – napisał ówczesny wicepremier.

d16f3dh

Po pierwszej zmianie klubu Monika Pawłowska zmieniła też poglądy. Posłanka w nowych barwach zdecydowała się na usunięcie zdjęcia profilowego w mediach społecznościowych, na którym wyrażała poparcie dla Strajku Kobiet. Pod koniec sierpnia polityk przemawiała z ambony na dożynkach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d16f3dh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16f3dh
d16f3dh
Więcej tematów