Trwa ładowanie...

Pawlak ostro komentuje działania PiS. Mówi o prowokacjach i aresztowaniach

Waldemar Pawlak w mocnych słowach odniósł się do wyników wyborów i skomentował działania PiS. Powiedział nawet, że spodziewa się prowokacji i aresztowań.

Share
Pawlak ostro komentuje działania PiS. Mówi o prowokacjach i aresztowaniach
Źródło: East News
d4kkd7g

- Partia taka jak PiS ma problem z praktyką działania. Ma dążenia do władzy absolutnej, władzy bez kontroli. Nie zawsze potrafi tę władzę wykorzystać dla dobra wspólnego - powiedział w TOK FM Waldemar Pawlak, komentując wynik wyborów samorządowych.

Stwierdził także, że PiS może rządzić tylko tam, gdzie uzyska więcej mandatów niż wszyscy pozostali, a pozostałych województwach wszyscy koalicję będą tworzyć pozostali". Na pytanie, czy PSL bardzo przegrało, Pawlak odpowiada ostro: "Jeżeli wziąć pod uwagę kampanię, która się toczyła i nielegalne finansowanie PiS przez TVP oraz zaangażowanie rządu na rzecz jednej partii, to PSL się obroniło. PiS nie wygrał".

d4kkd7g

- W moim przekonaniu PiS ciężko zapracował na to, żeby nie mieć możliwości pozyskiwania radnych. Możemy powiedzieć, że na szczęście przed tymi wyborami nie wykorzystano całego arsenału, to jeszcze jest przed nami - mówił w radiu. Stwierdził nawet, że spodziewa się prowokacji i aresztowań. - To też może być taka próba przekonywania, jak ktoś będzie bardzo oporny - powiedział.

Były premier i były szef Stronnictwa zaznaczył, że z jego rozmów przeprowadzonych z działaczami PSL wynika, że trwają "zbójeckie próby przejmowania radnych".

Wyniki wyborów samorządowych poznaliśmy w nocy na konferencji PKW. Wygrało je Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach do sejmików wojewódzkich zdobyła 254 mandaty. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska, która otrzymała 194 mandaty. Podium zamyka PSL, które wprowadzi 70 osób.

d4kkd7g

Przypomnijmy, przed wyborami samorządowymi Beata Mazurek stwierdziła, że "PSL powinno zostać wyeliminowane z życia publicznego". Rzeczniczka PiS stwierdziła, że Ludowcy działają "przeciwko polskiej wsi" i "przeciwko Polakom". Po wyborach natomiast zasugerowała, że PSL powinno zmienić lidera, aby mieć zdolność koalicyjną z innymi ugrupowaniami, chociażby z PiS-em.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Patryk Jaki zdruzgotany. "Zrobiłem wszystko, co mogłem"

d4kkd7g

Podziel się opinią

Share
d4kkd7g
d4kkd7g
Więcej tematów