Trwa ładowanie...
d4b8axt

Paweł Zalewski stracił miejsce na liście PO

Zmiany na listach wyborczych Platformy Obywatelskiej w okręgu podwarszawskim. Jak podał portal 300polityka.pl, nie znajdzie się na niej Paweł Zalewski. Miał kandydować do Sejmu z trzeciego miejsca, ale zajmie je Jadwiga Zakrzewska.
Share
Paweł Zalewski
Paweł ZalewskiŹródło: WP
d4b8axt

"Nie znam powodów uniemożliwiających mi kandydowanie z tzw. "obwarzanka" (okręg podwarszawski - red.). Natomiast możliwość kandydowania z Warszawy przyjmę jako zaszczyt" - napisał polityk na Twitterze.

Według 300polityka.pl Pawła Zalewskiego "nie ma na żadnej liście w pozostałych okręgach, również na listach do Senatu". Miał on również nie zdecydować się na start z innego okręgu.

<blockquoteclass="twitter-tweet" lang="pl">

d4b8axt

2/3 W ub. roku w wyborach do PE, aby kandydować tutaj,zrezygnowałem z pierwszego miejsca w okręgu lubelskim.Mojepodejście nie zmieniło się.

— Paweł Zalewski (@ZalewskiPawel) sierpień 29, 2015

O to, czy Paweł Zalewski jest na listach PO, pytana była w sobotę premier Ewa Kopacz. - Wczoraj na zarządzie krajowym złożyliśmy mu inną propozycje i czekamy na jego decyzję. Jeśli się nie zgodzi do środy, kiedy będziemy mieli swoją radę krajową, to mogę powiedzieć, jego wola - powiedziała premier, cytowana przez PAP. Poinformowała, że w środę podczas rady krajowej zaprezentowane będą wszystkie listy wyborcze PO.

Pierwsze dwa miejsca na listach podwarszawskich zajmą: Małgorzata Kidawa-Błońska i Michał Kamiński.

d4b8axt

Jeszcze na początku sierpnia Zalewski krytykował pojawienie się na listach wyborczych PO Kamińskiego i do Senatu Romana Giertycha.

Premier Ewa Kopacz odpowiedziała wówczas politykowi w programie "Sygnały dnia", wzywając Zalewskiego do "zwinięcia rękawów, zdjęcia marynarki i walki o każdy głos".

Czytaj również: Wojna domowa w Platformie.

d4b8axt

Podziel się opinią

Share
d4b8axt
d4b8axt
Więcej tematów