Trwa ładowanie...
d1aeakr
02-07-2015 12:09

Paweł Szałamacha ministrem gospodarki w rządzie PiS?

Wielkopolski poseł PiS Paweł Szałamacha ma szansę na tekę ministra w rządzie Beaty Szydło. Jeśli to ta partia wygra jesienne wybory, ministrem gospodarki zostanie właśnie ten poseł z okręgu pilskiego. Jak dowiedziało się Radio Merkury Poznań - takie decyzje zapadły we władzach partii.

Share
d1aeakr

Lider poznańskiego PiS, poseł Tadeusz Dziuba, potwierdza te informacje i przyznaje, że nie ma wątpliwości, iż Szałamacha będzie ministrem.

Sam Paweł Szałamacha jest ostrożny w deklaracjach. Mówi się, że mógłby on zostać także ministrem skarbu, ale PiS planuje likwidację tego resortu.

Poseł Szałamacha jest absolwentem prawa, a ostatnio wziął urlop poselski, aby podjąć studia na Harvardzie. Na Facebooku napisał, że wraca do Polski, gdzie wiele się dzieje i, że przyszedł czas na zmiany na lepsze.

Szałamacha był już wiceministrem skarbu w rządzie Jarosława Kaczyńskiego w latach 2005 - 2007. Teraz przygotowuje panel na temat przemysłu, energetyki i gospodarki na konwencję programową PiS, którą partia organizuje w weekend w Katowicach.

Z tego, co mówią politycy partii, ewentualni przyszli ministrowie rządu PiS będą wśród występujących właśnie na konwencji w weekend.

d1aeakr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1aeakr
Więcej tematów