Trwa ładowanie...

Paweł Mucha wytyka Gersdorf niekonsekwencję. "Można się było pogubić"

Prezydencki minister Paweł Mucha ma już dość wypowiedzi na temat Małgorzaty Gersdorf. Zapewnia, że I prezes SN nie pełni już swojej funkcji. Nawet jeśli ona sama tak uważa.

Share
Paweł Mucha wytyka Gersdorf niekonsekwencję. "Można się było pogubić"
Źródło: PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski
d44ifuc

- Był miesięczny termin na to, żeby złożyć oświadczenie o woli dalszego zajmowania stanowiska sędziego w stanie czynnym i takiego oświadczenia prof. Gersdorf nie złożyła. Wiemy, że spora część sędziów złożyła takie oświadczenia - powiedział w rozmowie z TVP Info Paweł Mucha.

Prezydencki minister podkreślił, że nie wie, jakie były "motywacje niezłożenia takiego wniosku". – W ostatnich dniach po wielokroć powtarzam, że nie jestem rzecznikiem pani sędzi Gersdorf - dodał.

d44ifuc

I uznał, że "nie było jednego komunikatu Małgorzaty Gersdorf". - Można się było pogubić - stwierdził. Jak dodał, "nie można, będąc na emeryturze, być jednocześnie na urlopie".

Zobacz także: Miller o PiS. "Łaska wyborców na pstrym koniu jeździ"

- Sędzia w stanie spoczynku to sędzia, który już nie wykonuje aktywnie funkcji sędziego i nie może być I prezesem Sądu Najwyższego. To, że ktoś jest w mylnym przeświadczeniu, że jest sędzią w stanie czynnym, nie stanowi o tym, że faktycznie ma uprawnienia I prezesa Sądu Najwyższego - stwierdził.

Nie wszyscy uważają, że I prezesem jest Małgorzata Gersdorf

Paweł Mucha podkreślił, że "ustawy o Sądzie Najwyższym to dobre rozwiązania prawne". - Zwracam uwagę przede wszystkim na Izbę Dyscyplinarną. Na rygory związane z sądownictwem dyscyplinarnym i na zasadę „zero tolerancji” dla jakiegokolwiek łamania prawa przez sędziów - zaznaczył.

Małgorzata Gersdorf rozpoczęła urlop, który potrwa do 19 lipca. W swojej ocenie nadal jest prezesem Sądu Najwyższego. Na zastępcę wyznaczyła sędziego Józefa Iwulskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d44ifuc

Podziel się opinią

Share
d44ifuc
d44ifuc
Więcej tematów