Trwa ładowanie...
d28lf3c

Paweł Kukiz zarejestruje partię? "Wolę dmuchać na zimne"

"Świadomie nie rejestrowaliśmy partii, by nie wyciągać z kieszeni podatnika 30 milionów złotych" - napisał Paweł Kukiz. Tłumaczy teraz, dlaczego być może będzie musiał zmienić strategię.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PiS zmusi Kukiza do założenia partii?
PiS zmusi Kukiza do założenia partii? (PAP, Fot: Marcin Obara)
d28lf3c

W poniedziałek już Paweł Kukiz przyznał, że przymierza się do założenia partii politycznej. Dlaczego?

Kukiz stwierdził w RMF FM że "patrzy z niepokojem na to, co robi partia władzy przy ordynacji wyborczej". - Być może będziemy zmuszeni, by założyć partię, by nie obudzić się z ręką w nocniku, gdy Kaczyński stwierdzi, że do wyborów mogą startować tylko podmioty partyjne - powiedział.

- Partia żółtych drzwi niech nawet powstanie, żeby mieć zabezpieczenie przed tą totalitarną pisowską władzą - dodał Kukiz.

d28lf3c

Teraz lider Kukiz'15 się tłumaczy

Napisał na swoim profilu na Facebooku, że "jedynym powodem założenia partii są informacje o tym, że PiS chce wykluczyć z wyborów RUCHY OBYWATELSKIE (czyli m.in. Kukiz'15)".

"PiS może obecnie zmienić Kodeks Wyborczy tak, jak mu się żywnie podoba. Może ( i już o tym mówi) zlikwidować JOW-y w gminach i wszędzie tam, gdzie są. Może też wprowadzić zapis, że tylko partie mogą wystawiać swoich kandydatów" - pisze Kukiz.

Poinformował jednocześnie, że status tej partii będzie póki co leżał w szufladzie i zostanie tam tak długo, dopóki "PiS nie zacznie mieszać w ordynacji wyborczej".

d28lf3c

"Jednocześnie informuję, że do końca walczyć będę o utrzymanie możliwości startu w wyborach podmiotów BEZPARTYJNYCH i liczę na to, że PiS nigdy nie odważy się odebrać im tego prawa. Jednak na wszelki wypadek wolę 'na zimne dmuchać'" - dodał.

Zobacz także:

d28lf3c
d28lf3c

Podziel się opinią

Share
d28lf3c
d28lf3c
Więcej tematów