Trwa ładowanie...
dg0vw50

Patryk Jaki w TVP. PKW przyjrzy się skardze, jak często kandydat na prezydenta Warszawy jest w telewizji

Państwowa Komisja Wyborcza nie wyklucza sprawdzenia skargi na obecność Patryka Jakiego w TVP. - To byłaby bezprecedensowa sprawa. W zasadzie tego rodzaju oskarżeń dotąd nie było - mówi Wojciech Hermeliński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wojciech Hermeliński spodziewa się większej ilości wniosków w związku z nieuczciwym promowaniem kandydatów
Wojciech Hermeliński spodziewa się większej ilości wniosków w związku z nieuczciwym promowaniem kandydatów (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
dg0vw50

Politycy Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli w poniedziałek złożenie wniosku ws. promowania Patryka Jakiego w mediach publicznych. To reakcja na raport, który mówił o tym, że kandydat na prezydenta Warszawy z ramienia Zjednoczonej Prawicy jest bardziej eksponowany w TVP Info niż jego polityczny przeciwnik i najgroźniejszy rywal Rafał Trzaskowski z PO.

- Słyszałem o tym problemie, niewykluczone, że wniosek będzie rozpatrywany przez PKW. To byłaby bezprecedensowa sprawa. W zasadzie tego rodzaju skarg dotąd nie było. Trzeba będzie się zastanowić czy kampania, którą prowadzą kandydaci i którą prezentują środki masowego przekazu, nie działa czasem na korzyść jednego z nich - mówi Wojciech Hermeliński w rozmowie z "DGP".

Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej nie jest pewien, czy organ którym kieruje powinien zajmować się tego typu sprawami. Jak sam przyznaje to, w jakim świetle pokazywany jest kandydat, może mieć znaczenie. - Sprawę trzeba przeanalizować na posiedzeniu PKW i zająć stanowisko - tłumaczy.

dg0vw50

W związku z rozpoczęciem oficjalnej kampanii wyborczej PKW ma większe możliwości niż wcześniej. Dotyczy to np. prekampanii Jakiego i Trzaskowskiego. - Możemy już weryfikować, ale głównie pod kątem finansowym. Jeśli chodzi o to, na ile uczciwie środki masowego przekazu prezentują danych kandydatów, obawiam się, że nasze możliwości reagowania są mniejsze. Nie ukrywam, że problem nierównego promowania jest i spodziewam się więcej wniosków - zakończył.

Zobacz także: Marek Jakubiak kandydatem Kukiz’15 na prezydenta Warszawy? Jest deklaracja

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dg0vw50

Podziel się opinią

Share

dg0vw50

dg0vw50
Więcej tematów