Trwa ładowanie...
d1xwm5c

Patryk Jaki uderza w konwencję PO: Zabrakło tam czyściciela kamienic

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki postanowił podzielić się z opinią publiczną swoimi przemyśleniami na temat konwencji PO w Łodzi. - Podczas konwencji PO w Łodzi zabrakło symbolu rządów Platformy w samorządach, czyli czyściciela kamienic, to obrazek jaki zostanie po rządach tej partii w samorządach - ocenił na specjalnie zwołanym briefingu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Patryk Jaki uderza w PO po konwencji samorządowej partii. (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d1xwm5c

Jaki podczas sobotniego briefingu prasowego przed siedzibą resortu sprawiedliwości, skrytykował też polityków Platformy, że - jak powiedział - na swojej konwencji samorządowej w Łodzi nie poruszali tematów ważnych dla lokalnych społeczności. - To jest konwencja samorządowa? A on mówił (Grzegorz Schetyna - PAP) o euro, mówił o spółkach skarbu państwa, o OFE. Czy to jest konwencja samorządowa, czy to są tematy samorządowe, czy to jest zakres uprawnień samorządu? To pokazuje jak bardzo PO nie rozumie jednostek samorządu terytorialnego - powiedział wiceminister.

Obejrzyj: Jaki: prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna nam dziękować

Polityk nazwał też konwencję PO "wielką porażką". - Ci ludzie chcą mówić o samorządach, a nie potrafią się rozliczyć z najbardziej haniebnego procederu III Rzeczpospolitej, to znaczy z czyszczenia kamienic - procederu, który rozwinął się właśnie za rządów Platformy Obywatelskiej - powiedział i dodał, że w Łodzi "zabrakło symbolu rządów Platformy w samorządach, czyli czyściciela kamienic".

- Czyszczenie kamienic to jest ten obrazek, który zostanie po samorządowych rządzach PO i do tego również nie było żadnego odniesienia (...) Nowe hasło PO, to nie jest wcale "totalna opozycja", to nie jest wcale "totalna propozycja", tylko to jest "totalny wstyd". Pan Grzegorz Schetyna dlatego opowiadał o euro, dlatego opowiadał o aborcji, z taką charyzmą czyściciela kamienic - właśnie dlatego, że wstydzi się tych rządów - powiedział Jaki.

d1xwm5c

Podziel się opinią

Share

d1xwm5c

d1xwm5c
Więcej tematów