Trwa ładowanie...
d25620h
d25620h
TVP

Patryk Jaki: Trybunał Konstytucyjny jest w Polsce wynalazkiem Jaruzelskiego

- Trybunał Konstytucyjny wielokrotnie pokazywał, że stoi po stronie magdalenkowego układu, na przykład broniąc emerytur i wielkich przywilejów członków WRON, czy broniąc dostępu do zawodów prawniczych - powiedział w programie TVP Info "Cztery strony" Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości. Wyjaśniał, że jego środowisko obiecało wyborcom, że zmieni Polskę, tymczasem - jego zdaniem - TK chciałby to uniemożliwić.
Share
d25620h

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki wyjaśniał też powody złożonej przez Zbigniewa Ziobrę kasacji od orzeczenia ekstradycyjnego Romana Polańskiego. - Akurat mija termin, kiedy minister sprawiedliwości ma takie prawo. Może to zrobić teraz albo nigdy - mówił.

- Polański zgwałcił 13-letnie dziecko i uciekł przed wymiarem sprawiedliwości - dodał Jaki. Przypomniał, że Polskę obowiązuje prawo i umowa ekstradycyjna z USA, do której należy się stosować w takich przypadkach.

d25620h

Mówiąc o kryzysie wokół Trybunału Konstytucyjnego przypomniał, że jego środowisko polityczne obiecało, że zmieni Polskę. - A TK chciałby nam to uniemożliwić - dodał. Podkreślił, że Trybunał Konstytucyjny jest w Polsce wynalazkiem Jaruzelskiego i wielokrotnie pokazywał, że stoi po stronie magdalenkowego układu. - Np.broniąc emerytur członków WRON lub broniąc dostępu do zawodów prawniczych - wyjaśnił.

d25620h

Podziel się opinią

Share
d25620h
d25620h
Więcej tematów